Reklam
Çeşme’de koronavirüs hareketliliği
Reklam

Çeşme’de koronavirüs hareketliliği

İzmir'in Çeşme ilçesinde Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi'ne yüksek ateş ile getirilen 3 göçmen karantinaya alındı. Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimliği'nden yapılan açıklamada, "Koronavirüs şüphesi yok" denildi

26 Şubat 2020 - 18:02

İzmir'in Çeşme ilçesinde Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi'ne yüksek ateş ile getirilen 3 kişinin koronovirüs şüphesi taşıdığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre, Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi'ne jandarmanın getirdiği 3 göçmen karantinaya alındı.

BirGün'den Miray Mert'in haberine göre İsmini vermek istemeyen bir yurttaş, şunları aktardı: "Çalışanlar endişeli. Hastane küçük, olası bir koronovirüs vakasında müdahale edilemez. Karantina altına alınan 3 hastayı karşılayan sağlık çalışanlarının koruma kıyafetleri yok. Normal bir maske ve sadece beyaz eldivenleri var."

KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ YOK

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimliği ise iddiaları reddetti. Başhekimlik’ten yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Mülteci vakalarımız var bizim. Rahatsız olan 3 tane mülteci ateşli hastamız var. Onları tedavi amaçlı yatırdık. Koronovirüs şüphesi yok. Mülteci kaydı yapılıp, mülteci işlemleri yapılıyor. Onlarda da jandarma ya da polis eşlik ediyor."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazeteci Ali Sirmen, koronavirüsü yendi
Gazeteci Ali Sirmen, koronavirüsü yendi
CHP'li Alban: Nüfusu 1 milyona ulaşan Muğla'da son 2 günde sadece 122 test yapıldı
CHP'li Alban: Nüfusu 1 milyona ulaşan Muğla'da son 2 günde sadece...