Reklam
Reklam
Reklam

CHP aleyhine afişleri basan şirket: Cumhur İttifakı partilerinin isteğiyle bastık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ ziyareti öncesi bölgedeki 'hoşgeldin' yazılı pankartlar zabıta ekipleri tarafından indirilmiş, başka reklam panolarına da provokatif içerikli afişler asılmıştı. CHP aleyhine bu afişleri basan şirket açıklama yaptı.

CHP aleyhine afişleri basan şirket: Cumhur İttifakı partilerinin isteğiyle bastık
21 Eylül 2022 - 20:15

Elazığ'da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyareti öncesi partisinin 'hoşgeldin' yazılı pankartı zabıta ekipleri tarafından indirilmişti.

'Hoşgeldin' yazan afişler indirilirken, birçok reklam panosuna Kılıçdaroğlu'nun söylediği iddia edilen provokatif sözlerin yer aldığı afişler asılmıştı.

Elazığ’da CHP aleyhinde afişleri basan şirket konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada “Cumhur İttifakı partilerinin isteğiyle bastık” ifadeleri dikkat çekti.

Açıklama şu şekilde:

Kamuoyunun dikkatine!

Son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan Bilboard'larda yer alan afişlerin baskısı, Cumhur İttifakı'nı oluşturan siyasi partilerin talebiyle şirketimiz tarafından yapılmıştır. Baskısını yaptığımız açık hava reklam mecralarının işletmesi ve asım işleri bize ait değildir. Baskısını yaptığımız açık hava reklamları (Bilboard, Raket, Totem ve Megalight) yetkili şirket tarafından bizden teslim alınmış ve asımı yine bizden teslim alan şirket tarafından yapılmıştır. Kamuoyunda, şirketimizin 3. şahıslarla ortaklık yaptığı iddiaları dolaşmaktadır. Bu iddiaların asla gerçeklik payı yoktur. Şirketimiz, REKA Reklam/ Mustafa Karatepe adıyla 16.10.2016 yılında resmi olarak faaliyete başlamış ve halen faaliyetlerine reklam, baskı, fuarcılık, dezenfeksiyon ve organizasyon konularında devam etmektedir. Bir takım çevrelerin çıkar ya da provoke amaçlı iddia ettikleri gibi şirketimizin kurulduğu günden bu yana 3. şahıslarla hiçbir ortaklığı olmamıştır. Şirketimiz, misyonumuz ve ticari anlayışımız gereği bugüne kadar hiçbir siyasi partinin ne yanında ne de karşısında yer almamış, tam aksine hepsine eşit mesafede bulunmuştur ve böyle olmaya da devam edecektir. Geldiğimiz noktada kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak adına böyle bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum