Reklam
Reklam
Reklam

CHP Bornova İlçe Başkanı: 'Ortada yapılan bir şov var ve bu şov MHP İlçe Başkanı tarafından yapılmaktadır'

CHP Bornova İlçe Başkanı: 'Ortada yapılan bir şov var ve bu şov MHP İlçe Başkanı tarafından yapılmaktadır'
03 Temmuz 2021 - 21:07

CHP Bornova İlçe Başkanı Av. Ertürk Çapın, MHP İlçe Başkanının Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ'u şovla suçladığı iddialarına sert yanıt verdi. Çapın, asıl şovun MHP İlçe başkanı tarafından yapıldığını söyledi.

"İttifakın küçük ortağı..."

MHP'nin Cumhur İttifakının küçük ortağı olduğunu söyleyen Çapın, bahse konu taş ocaklarının ruhsatını bakanlıkça iptal ettirebileceklerini ifade etti. Çapın, böyle bir girişimde bulunulursa millet ittifakı olarak destekleyebileceklerini söyledi.

Av. Ertürk Çapın, "MHP İlçe Başkanımız; Bornova Belediye Başkanımız Mustafa İDUĞ ve hizmetleriyle ilgili bir açıklama yapmış. Ve şov yapmakla suçlamış. Ortada yapılan bir şov var ve bu şov MHP İlçe Başkanı tarafından yapılmaktadır. Kendileri çevre politikaları hususunda bu kadar hassaslar ise iktidarın Cumhur İttifakının küçük ortağı olarak çevreye zararlı olarak gördükleri tüm maden ocaklarının ruhsatını bakanlık tarafından iptal ettirebilirler. Eğer böyle bir girişimde bulunurlarsa biz de millet ittifakı olarak destekleriz" dedi.

"ÇED raporu 2008'de AKP döneminde verildi"

Bahse konu taş ocaklarının ruhsatının 2008 yılında AKP iktidarı döneminde verildiğini hatırlatan Ertürk Çapın, "Şunun da altını özellikle çizerek halkımızın bilgisine sunmak isterim. İsmi geçen maden ocağı ÇED Raporunu 2008 de AKP iktidarı döneminde verilmiştir. MHP İlçe Başkanımızın bu konudan haberi olup olmadığını ve bu durum ile ilgili görüşlerini kamuoyuna ifade etmesini rica ediyorum" şeklinde konuştu.

"Doların yeşili doğanın yeşilinden daha cezbedici"

Son bir haftada elektriğe, doğalgaza, ekmeğe gelen zamların da altını çizen Av. Ertürk Çapın, yaz konserleriyle ilgili de şöyle dedi:

"İçinde bulunduğumuz dönem tüm herkesin kabulü olarak bir çevre felaketi dönemidir. En basit örneği Marmara Denizi'nde başlayan hem Karadeniz'e hem de Ege Denizi'ne yayılan müsilajdır. Bu ve diğer çevre felaketlerinin müsebbibi cumhur ittifakıdır. Sebebi ise doların yeşilinin doğanın yeşilinden daha cezbedici olmasıdır. Bu anlamda çevre konusunda cumhur ittifakının ne büyük ortağından ne de küçük ortağından bizlerin öğreneceği birşey yoktur. Diğer bir açıdan bakacak olursak eğer halkı düşünüyorlarsa son bir hafta içinde elektiriğe, doğalgaza ve ekmeğe gelen zamları da değerlendirmelerini ve halkın bu konular hakkındaki görüşlerini de duyurmalarını özellikle rica ediyorum. Tüm bunlar ile birlikte sırf kamuoyuna saygım gereği açıklama yapmak zorunda hissettiğim konser konusuna gelirsek şunları söylemek isterim. Halkımızın pandemi sebebiyle özlem duyduğu bir etkinliktir. Pandemi yüzünden zor durumda olan müzisyenlerimize de destek amacı da taşıyan bu "Yaz Konserleri" sadece Pınarbaşı'nda değil; Bornova'nın her bölgesinde devam edecektir. MHP İlçe Başkanı'nın belediye ile halkın buluşmasından rahatsız olmasını; ben bir  ilçe başkanı olarak anlayabiliyorum. Fakat halkımızın tüm bu zor ve buhranlı günlerde bu tip manasız muhalefetleri hoş karşılamayacağından eminim. Kendilerini daha anlamlı ve yapıcı muhalefet yapmaya davet ediyorum."

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum