Reklam
Reklam
CHP’DE BİR İHRAÇ DAHA!
Reklam

CHP’DE BİR İHRAÇ DAHA!

Çeşme eski Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu CHP’den ihraç edildi. Parti Disiplin Kurulu, Tütüncüoğlu ile birlikte eski Gençlik Kolları Başkanı Enis Tepekule ve İl Disiplin Kurulu Üyesi Erdoğan Atılmış’ı partiden ihraç etti.

14 Ekim 2019 - 20:37

GERÇEK HABERCİ- Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu, illerden gelen disiplin dosyalarını karara bağladı. CHP Genel Merkezİ’nde gerçekleştirilen toplantıda İzmir’in dosyaları masaya yatırıldı. CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından hakkında açılan disiplin dosyası nedeniyle İl Didiplin Kurulu tarafından suç unsuru bulunmayan Çeşme eski Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu’nun kararı yeniden değerlendirildi. Yüksek Disiplin Kurulu, yeni gelen deliller ve evraklar üzerinde yaptığı çalışma sonrasında İzmir’in aksine bir karar verdi. YDK, delillerin de oluşmasını gerekçe göstererek Çeşme’de dört dönem belediye başkanlığı yapan Faik Tütüncüoğlu’nu kesin olarak ihraç etti.  
Aynı kararda, CHP Çeşme İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Enis Tepekule de yer aldı. İzmir’deki değerlendirmede hakkında kınama kararı çıkan Tepekule’nin cezası ihraç olarak yenilendi. 
Öte yandan, İzmir İl Disiplin Kurulu’nun üyesi olan ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i suçlayan açıklamaları kamuoyunda yer alan Erdoğan Atılmış da partiden atıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ilıca Plajı’nda “Sosyal Mesafe Locası”
Ilıca Plajı’nda “Sosyal Mesafe Locası”
Ödemiş Hayvan Pazarı açılıyor
Ödemiş Hayvan Pazarı açılıyor