Reklam
Reklam

CHP'DE İLÇELER DELEGE SEÇİMLERİNİ NASIL YAPACAK?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağan kongre takvimi 14 Ekim Pazartesi günü resmen başladı ve üye çizelgeleri de hazırlanmaya başladı. 21 Ekim Pazartesi günü ise ‘üye çizelgeleri’ ilçe başkanlıklarında askıya çıkarılacak ve itiraz süresi resmen başlayacak.  Delege seçimleri ise 8 Kasım tarihinde başlayacak.

CHP'DE İLÇELER DELEGE SEÇİMLERİNİ NASIL YAPACAK?
19 Ekim 2019 - 12:20

SEVİLCAN GÜNAY/GERÇEK HABERCİ-CHP’de delege seçimleri de 8 Kasım’da start alacak. Bu nedenle de CHP’li ilçe başkanları bir yandan delege seçimlerinde çoğunluğu sağlamaya çalışırken bir yandan da 1 Aralık’a kadar devam edecek olan mahallelerdeki seçimlerin tarihlerini belirmeye çalışıyor. Yoğun bir mesainin sürdüğü ilçelerde İlçe başkanlıkları mahalle temsilcileriyle yapacağı görüşmeler sonrası takvime son şeklini verecek ve il başkanlığına onaya gönderecek.  CHP’nin ilçe ilçe seçim programı şöyle olacak;

KARŞIYAKA 23 GÜNDE TAMAMLAYACAK

Karşıyaka’da seçimlerin 9 Kasım Cumartesi günü başlayacağını belirten Karşıyaka CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, mahalle sayısının çok olması nedeniyle seçimlerin 23 günde tamamlanacağını aktardı. Yıldırım, “27 mahalleyi günlere yayacağım ve aynı gün yapmayacağım. Sıkıştırmak istemiyorum 23 günde de mahallelerde seçimi bitireceğim” dedi.

BAYRAKLI, BİRER HAFTA ARAYLA

Bayraklı ise 8 Kasım’da başlayacak olan seçim takvimde henüz bir tarih belirlemedi. Bayraklı CHP İlçe Başkanı Cemalettin Alper, “ Önümüzdeki hafta tarihe karar vereceğiz büyük ihtimalle 1 hafta aralıklı olarak 2 günde mahalle seçimini tamamlayacağız” diye konuştu. 

12 MAHALLE BİR GÜNDE TAMALANACAK

Güzelbahçe CHP İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, ise henüz Genel Merkez’den kesinleşmiş üye listelerinin gelmediğini belirtti.  Bilgen, “ Genel Merkez’den listeler geldikten sonra önümüzdeki hafta il başkanlığımızda yapacağımız görüşmelerden sonra seçim tarihimizi belirleyeceğiz. Bizim 12 mahallemiz bulunuyor ve bir günde seçimi tamamlarız”  ifadelerini kullandı. 

KASIM ORTASINDA

Narlıdere’de seçimler tüm mahallerde eş zamanlı yapılacak. Narlıdere CHP İlçe Başkanı Şahin Fırat, kasım ayı ortası gibi seçimi yapmayı planladıklarını aktardı. Seçim için belirlenen gün cumartesiye denk getirilecek. Yeterli çoğunluk sağlanmaz ise Pazar günü yapılacak.

BALÇOVA 1 GÜNDE SEÇİMİ TAMAMLAYACAK 

Balçova CHP İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz, listelerin toparlanması amacıyla seçimi çok erken yapmak istemediklerini belirterek, kasım ayının 2’nci veya 3’ncü haftası seçimi yapmayı planladıklarını dile getirdi. Eryılmaz, “8 mahallemiz bulunuyor o nedenle 1 günde seçimi yaparız. Sabah erkenden başlıyoruz ve akşama kadar seçimi tamamlamış oluyoruz. Yeterli süreyi de vereceğiz sorun olmayacak” dedi. 

KARABAĞLAR 4 HAFTAYA YAYILACAK

Karabağlar CHP İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, mahalle delege seçimlerini 4 haftaya yayacaklarını ifade etti. Yıldız, “Bizim mahalle sayımız çok fazla o nedenle de seçimi yayacağız ve takvimi de sonuna kadar kullanacağız. Cumartesi pazar şeklinde 30 Kasım’a kadar seçimi yayacağız” diye konuştu

BORNOVA’DA ÖNCE KÖYLERDE SEÇİM YAPILACAK 

Bornova’da, delege seçimlerini hafta sonları yapmayı planladıklarını ifade eden Bornova CHP İlçe Başkanı Asım Güven, “Cumartesi pazar birden fazla mahallede seçimleri gerçekleştireceğiz. Ama talep olursa hafta ortasında da seçim yapabiliriz. Fakat çalışanlar olduğu için böyle bir talep geleceğini sanmıyorum. Henüz bir tarih belirlemedik ama hemen hemen 1 aylık bir süreç var; hafta sonlarında 12 köy ve 35 mahallemizin seçimini yapacağız. Köyleri belki de öncelikle bir anda yapıp aradan çıkarabiliriz. Güzel bir plan yaparak 3 haftada bitireceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

KONAK’TA HER GÜN SEÇİM OLACAK

111 mahalleye sahip Konak’ta neredeyse her gün seçim yapılacağını ifade eden Başkan Çağrı Guruşçu, “8 Kasım’da itibaren bir her gün seçim yapacağız. Çünkü 111 mahallemiz olduğu için takvimin tamamını kullanacağız. Önceliğimiz ise daha uzlaşı ortamının olduğu, ortaklaşa yapılan listelerin yer aldığı mahallerde önce seçim yapmak. Parti içi yarışın etkili olduğu mahallerde ise seçimi daha sonra yapacağız” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum