Reklam
Reklam
CHP’DE LİSTE SAVAŞLARI UZAK İLÇELERE DE SIÇRADI
Reklam

CHP'DE LİSTE SAVAŞLARI UZAK İLÇELERE DE SIÇRADI

CHP İzmir Örgütü'nde  mahalle delege seçimleri devam ederken merkezi ilçelerde listeler savaşı yaşanıyor. Ancak bu durum uzak ilçelere de sirayet etmiş durumda. Bergama’da bugüne kadar 40’ı köyde olmak üzere 50 mahallede sandığa gidildi. Merkezi mahallelerde sandığa genelde iki liste ile çıkıldı. 

18 Kasım 2019 - 12:48 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 16:33

Sevilcan GÜNAY/GERÇEK HABERCİ- CHP Bergama İlçe Başkanı Mehmet Ecevit Canbaz ve ilçe örgütü beyaz listeyi desteklerken edinilen bilgilere göre Bergama belediye eski başkanı Mehmet Göneç ise mavi listeyi destekliyor. İlçe de şu ana kadar 10 merkez mahallesinde seçim yapıldı. Gazipaşa, Turabey, İnkılap, Ertuğrul, Ulucami Mahallerinde mavi ve beyaz listeler yarışa girdi ve seçimleri beyaz liste kazandı. Talatpaşa, Atmaca, İslamsaray, Kurtuluş Mahallelerinde ise mavi liste aday çıkaramadı ve seçimlere sadece beyaz liste ile girildi. Fevzipaşa Mahallesi’nde ise seçime sadece kırmızı liste ile gidildi.
Öte yandan Ödemiş’te de mavi ve beyaz liste yarışı devam ediyor. Ancak İzmir’den farklı olarak orada CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis ve ilçe yönetimi mavi listeyi destekliyor. İlçede bugün Anafartalar, Kuvvetli, Emmioğlu Mahallelerinde seçime gidildi. En büyük mahallerden bir tanesi olan ve 24 delegesi bulunan Anafartalar Mahallesinde seçimi bugün mavi liste kazandı.
İşte delege olan isimler;

Ödemiş’te Kuvvetli Mahallesi’nde tek liste mavi ile seçime gidildi. Güngör Çarıklı, Levent Çayan, Nazım Cömez ve Halil Or delege seçildi.

Ödemiş Emmioğlu Mahallesi’nde de sonuçlar belli oldu. Tek mavi liste ile gidilen seçimde delege olan isimler şöyle; Tahir Balaban, Tayfun Kökten, Fuat Kurt, Özgür Günlü, Metin Gökçen

Urla’da da beyaz liste kazanmaya devam ediyor. Karşısına mavi liste çıkan tüm mahallelerde kazanan beyaz liste Balıklıova Mahallesi’nde de mavi liste ile yarıştı, beyaz liste 21’e 2 ile seçimi kazandı.

Çeşme Dalyan Mahallesi’nde ise tek liste ile seçime gidildi.

İşte delege olan isimler; Mehmet Aksu, Fazlı Algan, Şenol Apari, Kemal Bal, Elif Keleş, Hamdi Topsaç, İbrahim Atalan, Süleyman Tonga ve Gürcan Yılmaz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk doktorlardan dünyaya örnek davranış
Türk doktorlardan dünyaya örnek davranış
Trabzonspor Galatasaray deplasmanında galip
Trabzonspor Galatasaray deplasmanında galip