Reklam
Reklam
CHP’den İYİ Parti’ye ziyaret... İki başkan ne mesaj verdi?
Reklam

CHP’den İYİ Parti’ye ziyaret... İki başkan ne mesaj verdi?

İYİ Parti ve CHP’nin yerel seçim öncesi ilk görüşmesi İYİ Parti’de gerçekleşti. İYİ Parti ve CHP İzmir il başkanları ülkenin sıkıntılı bir dönemden geçtiğine vurgu yaparak, işbirliğinin elzem olduğu konusunda fikir birliği içinde olduklarını belirtti.CHP İl Başkanı Deniz Yücel, “Hassasiyetlerimiz var. İYİ Parti’nin de var. Bu hassasiyetler konusunda siyaset anlayışı konusunda zaten örtüşüyoruz” dedi.

05 Aralık 2018 - 16:30

Cumhur İttifakı’nın karşısında Millet İttifakı ile yerel seçimlere girmeyi planlayan ve genel başkanlar düzeyinde görüşmeleri süren CHP ve İYİ Parti İzmir cephesinde ilk temas gerçekleşti.

Yaklaşık bir buçuk ay önce atanan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti ve CHP’nin cumhuriyetin değerleri konusunda aynı hassasiyeti taşıdığına inandığını söyledi.

DENİZ YÜCEL: GENEL BAŞKANLARIMIZ ZATEN GÖRÜŞÜYOR

Sözlerine, “Almış olduğunuz bu görevde size ve yönetiminize başarılar diliyorum. Süreç yoğun. Bugün 5 Aralık. Bizim için de anlamlı bir gün. İYİ Parti’nin ülkenin geleceğinde demokrasinin hukukun üstünlüğü, cumhuriyetin korunmasında önemli bir misyonu olduğunu düşünüyoruz. Partiniz için ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun” diye başlayan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, önce görüşmenin sadece bir nezaket ziyareti olduğunu söyledi.

YÜCEL: İYİ PARTİ İLE HASSASİYETLER KONUSUNDA ÖRTÜŞÜYORUZ

Basın mensuplarının İYİ Parti ve CHP’nin İzmir’de de işbirliği yapıp yapmayacağı sorularını yanıtlayan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel bu soruya, “Bu görüşme bir ittifak görüşmesi değil. Bu ziyaret bir nezaket ziyareti. Genel merkez düzeyinde genel başkanlarımızın zaten görüşmeleri oluyor. Ancak sayın başkanın dediği gibi bu ülkenin milletin geleceğini bekasını düşünen herkes zaten bir beraberlik içine giriyor seçim sürecinde. Buna ittifak, dayanışma, gönül bağı, birliktelik dersiniz, tanımlamak isimlendirmek çok önemli değil. İYİ Parti’nin Cumhuriyetimizin geleceği konusunda aynı hassasiyetleri taşıdığını biliyoruz. Önümüzde yerel seçim var. Sayın il başkanımız atanalı bir buçuk ay oldu. Bir süredir niyetiydik, hayırlı olsun demeye geldik. Fikir alışverişinde bulunalım diye kendilerini ziyaret ettik. Bizim hassasiyetlerimiz var. İYİ Parti’nin de var. Biz bu hassasiyetler konusunda siyaset anlayışı konusunda zaten örtüşüyoruz” yanıtını verdi.

HÜSMEN KIRKPINAR: ÜLKEYE SAHİP ÇIKMA ANLAYIŞINDA OLAN GRUP VE PARTİLERİN MUTLAKA BİR ARAYA GELMESİ LAZIM

Yücel’in ziyaretine, “Ayağınıza sağlık, hoş geldiniz. Ben de bu nazik ziyaretiniz için yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Çok sağ olun” sözleriyle teşekkür eden İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar da, CHP ve İYİ Parti'nin Türkiye’ye sahip çıkma arzusunda olan grup ve partilerin bir araya gelmesinin şart olduğunu söyledi.

“Ülke çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Bu süreci elbirliği ve işbirliğiyle atlatacağımız kanaatindeyim” diyen İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, 1 Nisan tarihine işaret ederek, İYİ Parti ve CHP’nin işbirliğinin bir arada olmasının önemine dikkat çekti.

HER VATANSEVERİN, YURTSEVERİN MUTLAK SURETLE BİR ARADA OLMASI LAZIM

Hüsmen Kırkpınar’ın işbirliğine yönelik düşünceleri şu şekilde oldu:

“1 Nisan sabahı inşallah Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılı süreçten kurtulmanın müjdeci ilk günü olur. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin temel değerlerine, ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak için Türk siyasetinde henüz 14’üncü ayına dahi girmemiş ancak parlamentoda temsil edilen, vatansever, milliyetperverlerin bir araya gelerek ülkenin geleceği için iddiası ve projeleri olan bir partiyiz. Mesele ülke yönetimine talip olmaktan çok ülke meselelerine çözüm bulmak olmalı. Ben cumhuriyetin kurucusu Atatürk tarafından kurulan CHP’nin cumhuriyet değerlerine sahip çıkma duygusu ve mücadelesini takdirle karşılıyorum. Gelecek hepimizin ülke hepimizin. Koskoca bir imparatorluktan cumhuriyet ortaya çıktı. Kuvva ruhuyla günümüzdeki süreçte bu birlik ve beraberliğimizi Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve milletinin sonsuza kadar bu topraklara sahip olması duygusuyla bir araya gelmemizin elzem olduğuna inanıyorum. Ekonomik sorunlar aşılabilir. Ülkenin çeşitli sebeplerle düştüğü sıkıntılar aşılabilir. Ama bu ülkenin kutuplaşmayı ayrışmayı aşacağı tek şey var o da bu ülkeye gerçekten sahip çıkma arzusu içinde olan grup ve partilerin biraraya gelmesi lazım. Ayrıştırmaya çare bulamaz iseniz, ayrıştırmayı derinleştirirseniz toplumsal çözülme başlar. Bu da bu cennet vatana göz dikenlerin buralara bir gün sahip olma hevesinde olanların işini kolaylaştırırız. Dolayısıyla her vatanseverin yurtseverin Cumhuriyet değerlerine inanan insanların mutlak suretle bir arada olması lazım.”

İKİ BAŞKAN CUMHUR İTTİFAKI DEĞERLENDİRMESİ NE OLDU?

Basın mensuplarının Cumhur İttifakı’nın İzmir Adayı Nihat Zeybekçi’nin şansının ne olacağı sorusuna yanıt veren İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Cumhur İttifakı'nın adayını İzmir’in nasıl bulduğu bizim için önemli değil” yanıtını verdi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in bu konuya yönelik değerlendirmesi ise, “Seçmenin İzmir’in düşüncesi önemli. Her siyasi partinin hedefleri var. AK Parti’nin de İzmir ile ilgili düşünce ve beklentilerini biliyoruz. İzmir her zaman cumhuriyetin demokrasinin hoşgörünün çeşitliliğin merkezi olmuştur. Duruşundan İzmir’in taviz vereceğini düşünmüyorum” şeklinde oldu.

KIRKPINAR: HALKIN KARARI BELLİ

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, MHP ile ittifakın İzmir’de sonuç verip vermeyeceğine dair bir soruyu da yanıtladı. Kırkpınar, “MHP’de yöneticilik yapmadım. Bir kez il başkanlığı adaylığım oldu. Ülkü ocaklarında bulundum. 18 yaşında ülkü ocaklıydım. MHP’lilik başka şey ülkücülük başka şey. Tabanı biliyorum ama saray üç günde bir yoklama yapıyor. İzmir’de de yaptırıyorlar. Tedbirleri bu kez yeterli olmaz. Halkın kararı belli.” dedi. 

Kaynak: Ege Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir'de trafik kazası: 1 ölü
İzmir'de trafik kazası: 1 ölü
Kurban kesim yerleri denetlendi
Kurban kesim yerleri denetlendi