Reklam
Reklam
CHP İzmir’de kritik toplantıda neler konuşuldu?

CHP İzmir'de kritik toplantıda neler konuşuldu?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda istihdam, belediye çalışmaları, pandemi sürecinde yapılan hizmetler ve yaklaşan kurultay ele alınırken, toplantının öncekilere göre daha verimli geçtiği ifade edildi.

01 Temmuz 2020 - 21:00 - Güncelleme: 01 Temmuz 2020 - 23:24

CHP İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilecek iki önemli zirvenin ilki bugün yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Deniz Yücel başkanlığındaki il yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Saat 17.00’de başlayan toplantı il binasında gerçekleştirilirken, 20.00'ye kadar sürdü. Toplantının ana gündem maddesinin "istihdam" konusu olduğu öğrenildi.

Büyükşehir şirketlerine işçi alımları konusu son zamanlarda gündemden düşmezken, il yöneticilerinin bu durumdan duyduğu rahatsızlığı toplantıda bir kez daha dile getirdiği ifade edildi.

Birinci ağızdan Soyer’e aktarılan rahatsızlık konusunda birlikte adım atılacak.

TOPLANTIDA NELER KONUŞULDU?

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda istihdam, belediye çalışmaları, pandemi sürecinde yapılan hizmetler ve yaklaşan kurultay ele alınırken, toplantının öncekilere göre daha verimli geçtiği ifade edildi.

Başkan Soyer’in il yönetim kurulunun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdiği öğrenildi. Beraber yol yürümekten, yol arkadaşı olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Soyer'in 15 aylık görev süresinde yapılan çalışmalar ve belediye işleyişi ile ilgili bilgi aktardığı belirtildi.

İstihdam konusunda İl Başkanı Yücel ile Başkan Soyer'in ortak bir çalışma yürüteceği ve yol haritası belirleneceği öğrenilirken, “Birlikte neler yapabiliriz" fikrinde mutabık kaldıkları ifade edildi.

İlçelerle ilgili yapılan çalışmalar konusunda son durumu aktaran Soyer'e kayyum atanan Urla ilçesine daha çok ağırlık verilmesi gerektiği önerisi getirildiği öğrenildi.

Başkan Soyer’in Koronavirüs pandemisi süresince dayanışma kampanyası ile 200 binden fazla İzmirliye ulaşıldığı bilgisini paylaştığı aktarıldı.

Son olarak 25-26 Temmuz'da yapılacak kurultayla ilgili henüz isimler konusunda bir görüşme yapılmadığı ancak il kongresinde olduğu gibi kurultaya da "el ele, kol kola gidelim, İzmir'in farkını gösterelim” görüşünün benimsendiği ifade edildi.

Başkan Soyer, 2 Temmuz Perşembe günü de (yarın) yine il binasında saat 15.30'da ilçe başkanlarıyla bir araya gelecek.

 

 

Egepostası

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarih ve doğanın iç içe olduğu binlerce yıllık köprü ziyaretçilerini cezbediyor
Tarih ve doğanın iç içe olduğu binlerce yıllık köprü...
Sağlık Bakanlığı 10 Ağustos koronavirüs tablosunu açıkladı
Sağlık Bakanlığı 10 Ağustos koronavirüs tablosunu açıkladı