Reklam
Reklam
CHP İzmir İl Kadın Kolları: Eşit, adil, insan onuruna yaraşır...
Reklam

CHP İzmir İl Kadın Kolları: Eşit, adil, insan onuruna yaraşır bir ülke istiyoruz

CHP İzmir İl Kadın Kolları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Kıbrıs Şehitleri Caddesi Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko’da katılımı ile destek verdi

07 Mart 2020 - 15:11

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Kıbrıs Şehitleri Caddesi Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasını okuyan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, kadınların hiçbir zaman sessiz kalmayacağını söyledi.

Konuşmasına devam eden Nurşen Balcı:

“Bugün kadının kaç çocuk doğuracağına, sokağa kaçta çıkacağına, gülüp gülemeyeceğine, çalışıp çalışamayacağına karışanlara sana ne deme günü. Bugün kadını toplumsal yaşamdan çekmeye çalışanlara, kadını çalışma yaşamının dışına çıkarmak isteyenlere, bedeni üzerinde hak iddia edenlere, birey olarak değil eş, anne, namus öznesi olarak görenlere, kadın erkek eşitliğinin ne demek olduğunu anlamazdan gelenlere hadi oradan deme günü. Biz kadınlar kadının kimliği, bedeni, özgürlüğü üzerinden yürütülen baskı ve şiddete her gün yüzlerce korkunç örnekle şahit oluyoruz. Biz çok şey istemiyoruz. Biz eşit, adil, insan onuruna yaraşır, barış içinde yaşayacağımız bir ülke istiyoruz. Vermezlerse de alacağız. Kadınlar için yaşamsal olan 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamamak için her yolu denediler, deniyorlar. Tartışmaya açıyorlar, izin vermeyeceğiz. Ama biz kadınlar hiçbir zaman buna sessiz kalmayacağız. Özgürlük, demokrasi, toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesine sonuna kadar devam edeceğiz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi: İki buçuk ayda 166 milyon lira gelirden mahrum kaldık
Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi: İki buçuk ayda 166 milyon lira...
Ege Ordu Komutanı'nın emir subayı FETÖ'den tutuklandı
Ege Ordu Komutanı'nın emir subayı FETÖ'den tutuklandı