Reklam
Reklam
CHP Karşıyaka’da görevlendirme krizi!

CHP Karşıyaka’da görevlendirme krizi!

19 Kasım 2019 - 16:02

CHP Karşıyaka’da yaşanan tartışmalar nedeniyle ertelenen delege seçimleri önümüzdeki hafta sonu devam edecek. Seçimlere bu kez görevlendirmeler konusunda tartışmalar yaşandı. 
Bahariye Mahallesi’ndeki seçimlerde yaşanan kavganın baş aktörü olduğu iddia edilen, il yönetimi tarafından, “Sandıkta görevlendirilmemesi” yönünde temenni kararı alınan İlçe yönetici Sedat Koçak’ın 30 Kasım’da Latife Hanım Mahallesi’nde yapılacak seçimden sorumlu yönetici olarak atanması kriz yarattı. 
Konu il yönetimine taşındı. 
CHP’nin en güçlü olduğu ilçelerin başında olduğu Karşıyaka’da delege seçimleri sancısı sürüyor. CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım’ın, Alaybey ve Bahariye Mahallesi’ndeki seçimlerin ardından, “Can güvenliğimiz yok” açıklamasıyla alevlenen tartışma, ilçe yönetiminin delege seçim takvimini ertelemesiyle son bulmuştu.                                                                       
Öte yandan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in başkanlığında toplanan il yönetimi, ilçe yöneticisi Koçak’ın herhangi bir sandıkta görevlendirilmemesi noktasında temenni kararı almıştı. Karşıyaka İlçe Başkanı Yıldırım, bugün ilçe delege takvimini açıkladı. 30 Kasım’da yapılacak Latife Hanım Mahallesi’ndeki delege seçimlerinden sorumlu ilçe yöneticisi olarak Sedat Koçak’ın görevlendirildiği görüldü. Partililer bu duruma itiraz etti ve il başkanlığına başvurdu.
İl yönetiminin konuyla ilgili nasıl bir karar vereceği merak konusu oldu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Minik Miray'ın yürek burkan görüntüsünden eser kalmadı
Minik Miray'ın yürek burkan görüntüsünden eser kalmadı
"Madem yasak bizim neden haberimiz yok"