CHP, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde seçimi 1395 oy farkla kaybetti. Sonuçlara itiraz eden CHP Körfez Belediye Başkan Adayı Tayfun Balıkçı, “Sandıklar açılmaya başladığında biz öndeydik. Seçim gecesi, sayım esnasında birçok okulda elektrikler kesildi. Sandıkların sayılmasını istiyoruz ama onlar sandıkları saydırmak istemiyorlar” dedi. Bağımsız bir adayın 2002 olan oyunun kesintiden sonra 367’ye düştüğünü iddia eden Balıkçı, İl Seçim Kurulu’na itirazlarını yapacaklarını söyledi.31 Mart yerel seçimlerinde Kocaeli’nin Körfez ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti, 34 bin 209, CHP ise 32 bin 804 oy aldı. CHP, 1395 oy farkla belediyeyi kaybetti.ANKA'nın haberine göre CHP Körfez İlçe Başkanlığı, ilçedeki tüm sandıklara itiraz ederek oyların yeniden sayılmasını talep etti. İtirazları değerlendiren İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin yeniden sayım talebini reddetti. CHP, sonuçlarla ilgili İl Seçim Kurulu’na itiraz başvurusu yapacak. CHP Körfez Belediye Başkan Adayı Tayfun Balıkçı, süreci anlattı. Balıkçı, seçim gececi oyların sayımı sırasında elektriklerin kesildiğini ve kesintiden sonra oylarda değişiklik olduğunu iddia etti. Balıkçı, bağımsız bir adayın 2002 olan oyunun elektrik kesintisinden sonra 367’ye düştüğünü öne sürdü. Balıkçı, 5100 geçersiz sayıldığını bu rakamın da çok yüksek olduğunu ifade etti.Balıkçı, sürece ilişkin şunları söyledi:
GÜNDEM
Yayınlanma: 02 Nisan 2024 - 16:57
CHP, Körfez'de itiraz etti: Sayım sırasında elektrik kesildi, sonuçlar değişti
CHP, 1395 oyla kaybettiği Kocaeli'nin Körfez ilçesinde sonuçlara itiraz etti. CHP adayı Tayfun Balıkçı, "Sayım sırasında elektrikler kesildi, sonuçlar değişti" iddiasında bulundu.
GÜNDEM
02 Nisan 2024 - 16:57
İlginizi Çekebilir