Reklam
Reklam
ÇİĞLİ TRAMVAYI BAKANLIĞIN ONAYINA SUNULDU
Reklam

ÇİĞLİ TRAMVAYI BAKANLIĞIN ONAYINA SUNULDU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmirlilere ve Çiğlililere büyük bir müjde verdi. Sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Soyer, Çiğli Tramvayının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün nihai onayına sunulduğunu duyurdu

12 Kasım 2019 - 15:15 - Güncelleme: 12 Kasım 2019 - 15:18

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açıklaması şu şekilde;
GRÇEK HABERCİ- “Karşıyaka ve Konak tramvaylarıyla 50 milyon yolcu taşıyarak İzmir’in ulaşım ağına önemli katkı sağladık. Yatırımlarımıza Çiğli Tramvayı ile devam ediyoruz. Toplam 11 kilometre uzunluğa ve 14 istasyona sahip bu hattı, Karşıyaka Tramvayı ile birleştiriyoruz.
Çiğli Tramvayı projemiz, Ankara’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün nihai onayına sunuldu.
Çiğli Tramvayı’nın ilk etabı, Karşıyaka Çevreyolu İstasyonu’ndan başlayıp bağlantı köprüsüyle Ataşehir, Çiğli İstasyonaltı mahalleri, Çiğli İZBAN durağı ve Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’ne kadar uzanıyor. Bu etap 3 bin 500 metre uzunluğunda ve dört duraktan oluşuyor. İkinci etap Ataşehir Mahallesi’nden başlayıp Atatürk Organize Sanayi Bölgesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve Ata Sanayi’den geçerek Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde son buluyor. Toplam 7 bin 500 metre uzunluğundaki bu etap 10 duraktan oluşuyor. #İzmirinDemirAğları #ÇiğliTramvayı”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erciyes'teki Tekir Yaylası doğa tutkunlarının gözde mekanı olma yolunda ilerliyor
Erciyes'teki Tekir Yaylası doğa tutkunlarının gözde mekanı olma...
Ak Partililerden esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırı
Ak Partililerden esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırı