Reklam
Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonominin çarkları yeniden tam güç...
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşeme sürecine ilişkin konuştu. "Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladı" diyen Erdoğan, "Hayatı hızla her alanda normal ritmine kavuşturuyoruz. Onun için cumartesi pazar günlerini kısıtlama noktasında serbest olarak ilan ettik" dedi. Erdoğan, maske ve mesafe konusunda da uyarıda bulundu.

06 Haziran 2020 - 15:51

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yusufeli Barajı'nın açılış törenine video konferans yoluyla katıldı.

Erdoğan'ın şu sıralar yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

"Ülkemizi hizmet siyasetinde yarışılan bir iklime taşıdık. Çanakkale'de dünyanın en büyüklerinden biri olarak köprümüzün kulesinin son bloğunu yerleştirdik. GAP'ın en büyük projelerinden Ilısu Barajı'nı tamamlamak da bize nasip oldu.

Yassıada'yı demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak hizmete sunduk. Ankara'da 10 millet bahçesinin açılışını gerçekleştirdik. Bugün de Yusufeli Barajı'nın açılışını yaşıyoruz. Türkiye kutlu yürüyüşüne ara vermemiştir.

Ekonominin çarkları yeniden tam güç dönmeye başladı. Hayatı hızla her alanda normal ritmine kavuşturuyoruz. Onun için cumartesi pazar günlerini kısıtlama noktasında serbest olarak ilan ettik. Vatandaşlarımızın rahat rahat sokağa çıkmasının yolunu açtık. Ama maske ve mesafe buna çok dikkat edeceğiz.

Yusufeli Barajı ekonomimize yıllık 1.5 milyar lira katkı sağlayacak. Bu dağların arasında böyle bir eserin yapılmış olması bunu Türk mühendislerinin işçilerini yapmış olması bizim için ayrı bir övünç kaynağıdır." 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Mayısta en hızlı toparlanan ilk üç ülkeden biri olduk
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Mayısta en hızlı toparlanan...
Bakan Pekcan: Esnaf ve sanatkarlarımızın kullandıkları kredilerden takipte olanları yapılandırıyoruz
Bakan Pekcan: Esnaf ve sanatkarlarımızın kullandıkları...