Reklam
Reklam
Daha uzun kullanabilmek için Android telefon alırken bu puana...
Reklam

Daha uzun kullanabilmek için Android telefon alırken bu puana dikkat edin

Android telefon üreticileri, kullanıcılara sundukları güncelleme desteğine göre sıralandı. Dünya genelinde Google’ın birinci olduğu listeye Türkiye’den de General Mobile girdi. İşte en çok güncelleme alan marka ve modeller…

06 Ocak 2019 - 16:45

Android telefon üreticilerini aldıkları güncelleme sayısına göre sıralayan AOSMark, en uzun destek sunulan markaları açıkladı. Üreticilere 0 ila 6 puan arasında skorların verildiği listenin ilk sırasında Google yer aldı.

AOSMark’ın güncelleme desteği alanında açıkladığı “En İyi 20 Üretici” listesinde Google’ın ardından ise OnePlus ikinci sırada yer aldı. Android telefon üreten 20 markanın yer aldığı listeye Türkiye’den ise General Mobile da girdi.

GOOGLE BİRİNCİ, GENERAL MOBILE BEŞİNCİ

Android API seviyesinde değişime sebep olan güncellemeleri baz alarak hazırlanan listedeki markalar 6 üzerinden puanlandı.

Bu puanlama sistemine göre 3.5 puan alan Google birinci olurken General Mobile ise beşinci sırada yer alarak, güncelleme desteği konusunda dünyadaki en iyi 20 telefon üreticisi arasına giren tek yerli marka oldu. 

Samsung'un 8. sırada yer aldığı listede, Huawei ise kendine 16. sırada yer bulabildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Davutoğlu: Bütün partilerle görüşmeye hazırız; seçime kendi gücümüzle gireceğiz
Davutoğlu: Bütün partilerle görüşmeye hazırız; seçime kendi...
Bakan Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması
Bakan Selçuk'tan uzaktan eğitim açıklaması