Reklam
Reklam
Davutoğlu’ndan Torbalı’daki parti baskını açıklaması:...
Reklam

Davutoğlu'ndan Torbalı'daki parti baskını açıklaması: Korku paçayı sardı

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Torbalı’daki parti binalarına yapılan baskını da değerlendirdi.

04 Haziran 2020 - 11:44

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP ve MHP’nin milletvekili transferini neden engellemeye çalıştığını açıkladı Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın sorularını yanıtlayan Davutoğlu Torbalı’daki parti binalarına yapılan baskını da değerlendirdi. Davutoğlu bununla ilgili, “Başka partileri adına konuşmam ama bizi engellemek için olduğu aşikar. Çünkü şu anda bizim Anadolu teşkilatlarımız her yerde var ve onların nasıl zorluklarla karşılaştıklarını biliyoruz. 2 gün önce Sincan ilçe teşkilatımıza tehdit mektubu bırakıldı. Torbalı ilçemize kimliği belirsiz polisler baskın yaptı. Keçiören ilçemizde yine benzer şeyler yaşandı. Birçok il başkanımız, İlçe başkanımız doğrudan ya da dolaylı baskılarla karşılaşıyor. "Kızınız burada çalışıyor, oğlunuz şurada çalışıyor" deniliyor ve cesaretle görev alanların yakınlarının işlerine son veriliyor. Biz bunu yaşayarak geliyoruz. Korku paçayı sardı. Gelecek Partisi'nin bu hızla teşkilatlanması ciddi bir tedirginlik doğurdu Milletvekili meselesi Sayın Kılıçdaroğlu'nun ifadesi üzerine yapılmış bir şey değil” dedi.

NE OLMUŞTU?

22 Mayıs tarihinde polis, henüz inşaat halinde olan Gelecek Partisi’ne baskın yapmış, içeri girmişti. Yapılan işlemde herhangi bir şeye el konulmazken, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Fidaner suç duyurusunda bulunmuştu. Valilik ve kaymakamlık daha sonra bir kumar ihbarı nedeniyle parti binasına baskın yapıldığını ancak ihbarın asılsız olduğunu açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya Dışişleri Bakanlığı: Ayasofya kararı Türkiye'nin iç işleridir
Rusya Dışişleri Bakanlığı: Ayasofya kararı Türkiye'nin iç...
TÜPRAŞ üretimden satışlarda 87,9 milyar lirayla Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu oldu
TÜPRAŞ üretimden satışlarda 87,9 milyar lirayla Türkiye'nin en...