Reklam
Reklam
Demirtaş’a holter cihazı takıldı, sonuçlar bekleniyor

Demirtaş’a holter cihazı takıldı, sonuçlar bekleniyor

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, “Kalp ritmi ve tansiyonunu takip etmek için Demirtaş’a holter cihazı takıldı, sonuçlar bekleniyor” diye konuştu.

04 Aralık 2019 - 16:49

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın geçen hafta bilincinin kapanması ve buna rağmen hastaneye götürülmemesi tepki toplamıştı. Kamuoyu tepkisinin ardından Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Demirtaş ile HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz görüştü.

İpekyüz, genel sağlık durumunun iyi olduğu açıkladığı Demirtaş’a kalp ritmi ve tansiyonunu takip etmek için holter cihazı takıldığını bildirdi. Birgün Gazetesi’nden Hüseyin Şimşek’in haberine göre, İpekyüz, cihazın ölçümleri sonucunda Demirtaş’a kalp ve damar rahatsızlığı teşhisi konulması halinde müdahale edileceğini bildirdi. İpekyüz, “Demirtaş’a bu hafta başına kadar tek müdahale cezaevi doktoru tarafından yapılıyor. Önceki gün sevk edildikten sonra kalp ritmi ve tansiyonu takip eden holter cihazı takılıyor. Diğer muayenelerin sonuçları ise normal çıkıyor. Morali çok iyi ama holter testinin sonucu henüz kesinleşmedi” şeklinde konuştu.

“Hasta tutuklulara haksızlık yapmamak için duyurmadı”
Demirtaş’ın neden HDP Genel Merkezini ve kamuoyunu bir hafta boyunca bilgilendirmediği konusunu da aydınlatanan Necdet İpekyüz, “Bu konuyu sayın Demirtaş’a sordum. Kendisi, cezaevlerinde çok daha kötü durumda hasta tutuklular olduğunu ve kendi durumunu öne çıkarmasının bu tutuklulara haksızlık olacağını belirtti” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Binali Yıldırım duyurdu: PCR testimiz negatif çıktı
Binali Yıldırım duyurdu: PCR testimiz negatif çıktı
İşte TTB'nin kapatılmasının istenme nedenleri...
İşte TTB'nin kapatılmasının istenme nedenleri...