Reklam
Reklam
DERVİŞOĞLU’NDAN SOYER’E KIBRIS TEPKİSİ 
Reklam

DERVİŞOĞLU'NDAN SOYER'E KIBRIS TEPKİSİ 

18 Kasım 2019 - 13:40 - Güncelleme: 18 Kasım 2019 - 13:46

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Partili üyelere rozet takma töreninde konuştu. Seçimlerde destekledikleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e de tepki gösteren, Dervişoğlu Kıbrıs ile ilgili söylemleri konusunda Soyer’i eleştirdi.
Dervişoğlu şunları söyledi:
“Seçilmiş belediye başkanlarını kutluyor, ama buradan bir uyarıda bulunmaktan kendimi alıkoyamıyorum. Onlar bizim belediye başkanlarımız gibi kendilerini ilgilendiren konularda konuşsunlar. Kimisi eyalet başkanı gibi konuşuyor, kimisi cumhurbaşkanı gibi konuşuyor. Bu konuştukları da zaten iktidar partisi tarafından radarla takip ediliyor, ifadeleri millet ittifakın ruhuna zarar veriyor. Bunlar söylemlerine çeki düzen versinler, kendilerini uyarıyorum; demokrasi açısından önemli bir kilit taşı olma özelliği taşıyan Kıbrıs ile ilgili laf dile düştüğü gibi sarf edilmez. Biz belediye başkalarımızdan hizmet bekliyoruz.
Biz, belediye başkanlarımızdan hizmet ve istihdam istiyoruz. 24 saat yaşanabilir şehir istiyoruz. Tarımın canlandırılması için hamleler istiyoruz. Biz büyükşehir belediye başkanımızdan körfezi, fuarı geri istiyoruz. İzmir’i sağlık tarım ve eğitim kenti olarak görmek istiyoruz. Kendi görev alanında bir takım sorumlulukları yerine getirmesini istiyor, İYİ Parti olarak da üzerimize düşeni yapacağımızı taahhüt ediyoruz. Ama yanlış laf, icraat ve uygulamalar söz konusu olursa başka partilere olan opsiyonumuzu onlara tanımayız, dillerine düşükleri gibi konuşurlarsa, dilime düştüğü gibi konuşurum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’DE 2 GÜNLÜK ÖRGÜT BULUŞMASI... YÜCEL VE SOYER’DEN BİRLİK MESAJLARI
CHP’DE 2 GÜNLÜK ÖRGÜT BULUŞMASI... YÜCEL VE SOYER’DEN...
TFF Başkanvekili Düşmez: Ziraat Türkiye Kupası finalini seyircili oynatmak istiyoruz
TFF Başkanvekili Düşmez: Ziraat Türkiye Kupası finalini...