Reklam
Reklam
DEVA Partisi İzmir için görüşme odasına giriyor
Reklam

DEVA Partisi İzmir için görüşme odasına giriyor

Ali Babacan'ın liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) teşkilat çalışmalarına devam ediyor. İzmir içi hızlandırdı. Bu çerçevede kriterler belirleyen parti Kurucular Kurulu üyelerinden oluşan komisyonları çalışmak için belirlenen bölgelerde gönderdi. İzmir il teşkilatı için görüşmeler yarın yapılacak.

03 Haziran 2020 - 13:02 - Güncelleme: 03 Haziran 2020 - 14:07

Begüm Burçak GÜNAY/GERÇEK HABERCİ/KULİS HABER- 10 Mart tarihinde Ali Babacan'ın liderliğinde resmen kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) teşkilatlanma çalışmaları için il başkanı adayları için görüşmelere başladı. Dünyayı etkileyen Koronavirüs Salgını ve hayata geçirilen karantina uygulamaları nedeniyle teşkilat çalışmalarına başlayamayan DEVA Partisi’nin 18 bölgeye ayırdığı Türkiye’de il başkanlarını belirlemek için başlatılan çalışmalar finale geldi ve belirlenen adaylarla yüz yüze görüşmeler başladı.

İzmir görüşmeleri Perşembe, Manisa Cuma günü

Bu çerçevede 3’üncü bölge olarak belirlenen İzmir ve Manisa için görüşmeler Dışişleri ve Güvenlik Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Bilgiç başkanlığında oluşturulan ve kurucular kurulu üyeleri Sanem Oktar, Abdurrahim Aksoy, İbrahim Dönertaş, Tuğba Tapsız, Ahmet Burçin Yereli’den oluşan komisyon tarafından yapılacak.

İzmir İl Başkanlığı için belirlenen 9 aday yarın (4 Haziran Perşembe) Manisa İl Başkanlığı için ise belirlenen 7 aday ile 5 Haziran Cuma günü görüşülecek.

Kulislerde edinilen bilgilere göre daha önce siyasette yer alan isimlerin azınlıkta olduğu ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup ile farklı saatlerde verilen randevu çerçevesinde bire bir görüşmeler yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gönülden desteğe teşekkür plaketi
Gönülden desteğe teşekkür plaketi
Kılıçdaroğlu’nun danışmanı paylaştı: A Haber’den suyu kesik vatandaşla ‘çarpıcı’ röportaj; arkada çamaşır makinesi çalışıyor
Kılıçdaroğlu’nun danışmanı paylaştı: A Haber’den suyu...