Reklam
Reklam
EFES SELÇUK HALKI ELAZIĞ DEPREMİ İÇİN TEK YÜREK OLDU

EFES SELÇUK HALKI ELAZIĞ DEPREMİ İÇİN TEK YÜREK OLDU

27 Ocak 2020 - 17:15

Merkez üstü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan ve bölgeyi etkisi altına alan 6,8 büyüklüğündeki deprem felaketinin hemen ardından Efes Selçuk Belediyesi'nin çağrısı üzerine harekete geçen Efes Selçuk halkı, depremzedeler için tek yürek oldu. İlçe halkının seferber olduğu ve Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce toplanan yardımlar tırla Efes Selçuk’tan yola çıktı.  
24 Ocak akşamı büyük korku yaşayan Elazığ ve bölge halkına tüm Türkiye’den olduğu gibi Efes Selçuk’tan da yardım eli uzandı.  Depremin hemen ardından Efes Selçuk Belediyesi'nin çağrısı ile harekete geçen ilçe esnafı ve ilçe halkı, Elazığ’a dost eli uzatmak için seferber oldu. Toplanan yardımları büyük özveri ile Tır’a yükleyen Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Elazığ ve bölge halkı için yola çıktı.
Yardım tırını Efes Selçuk Belediye Başkan Vekili Dilek Yavaş Yolcu, Belediye Başkan Yardımcıları Bilgi Keskin ve Şerafettin Budak,  CHP Belediye Meclis Üyesi Güllü Kartal uğurladı. 

BAŞKAN SENGEL, EFES SELÇUK HALKI ADINA MEKTUP GÖNDERDİ
Yaşanan bu felaketin ardından hissettiklerini kaleme alan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, yola çıkan yardım Tır’ı ile birlikte ilçe halkı adına mektup da gönderdi. Başkan Sengel, felaketi yaşayan dostlarına şöyle seslendi:  “Nasıl başlayacağımızı söze bilemiyoruz... Mektubumuzu kim açar okur bilemiyoruz. O yüzden Merhaba Dost...  Evet dost, acınız acımızsa eğer; yüreğimiz dağlanıyorsa sizinle bir, kalbimiz sıkışıyorsa yaşadıklarınıza; 
Merhaba Dost... 
Küçük bir katkı Efes Selçuk’tan size... Gönül neler yapmak istemez ki; gelip ellerimizle yığınları itmek; bebeleri, anaları, çocukları tüm herkesi kurtarmak... Sarılmak size sımsıkı; kalp ağrımızı paylaşmak... Ve daha niceleri...  Dostumuz, dostlarımız; arada kilometreler olsa da aşağıda verdiğimiz telefonlardan bize ulaşın; elimizden ne geliyorsa biz hazırız. Gönderdiğimiz paketler; Efes Selçuk’ta yüreği sizle bir olan, vicdanı ‘Elazığ’da Deprem’ haberini aldığı andan itibaren tir tir titreyen insanlar tarafından hazırlandı... Ve halen daha hazırlanmaya devam ediyor; daha size gelecek çok Tır’ımız olacak. Çünkü biz, yüreği ELAZIĞ ile dağlananlar; sizin için tek yürek olmuş haldeyiz...  Efes Selçuk’tan size sımsıkı sarılıyoruz Dostlar... Acınız, Acımızdır...”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de silahlı kavga: 1 ağır yaralı
İzmir’de silahlı kavga: 1 ağır yaralı
Deneme Sahnesi’nden iki yeni oyun
Deneme Sahnesi’nden iki yeni oyun