Reklam
Reklam

Erdoğan: Berat Bey'in talihsizliği, damat sıfatının başarısının önüne geçirilmesi

Erdoğan: Berat Bey'in talihsizliği, damat sıfatının başarısının önüne geçirilmesi
22 Şubat 2021 - 15:01

Erdoğan, ilk kez damadı, istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında konuştu.

CHP'ye yüklenen Erdoğan, "Son zamanlarda CHP ve şürekâsının Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor. Ülkenin ve milletin hayrına en küçük bir sözlerine ve duruşlarına şahit olmadığımız CHP yöneticilerin hezeyanlarınla uğraşmayı zul adlettiğimiz için önce bu kampanyayı görmezden geldik. Ancak bu iş artık siyaset boyutunu aşıp bir insan olarak sahip olduğumuz temel haklara ve özgürlüklere özellikle de ailemize saldırı boyutuna da gelince ağızlarının payını vermeye üzerimize vacip oldu" dedi.

Erdoğan Albayrak için, "'Damat' sıfatı başarısının önüne geçti. Herhangi bir siyasetçi olarak görev yapsaydı kendisiyle ilgili değerlendirmeler daha objektif olabilirdi" diye de belirtti.

Erdoğan, "Türkiye ekonomisini daha da güçlü kılmak için pek çok alanda tarihinde öneme sahip uygulamaları da Berat Bey’in bakanlığı döneminde hayata geçirdik. Bunlar arasında çok önemli gördüklerimden biri de katılım şirketlerinde yeni modellerin geliştirilmesi ve katılım şirketlerinde faizsiz finans modellerinin çeşitlendirilmesidir" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum