Reklam
Erdoğan’ın ’kür danışmanı’ İzmir’e fabrika kuruyor
Reklam

Erdoğan'ın 'kür danışmanı' İzmir'e fabrika kuruyor

19 Ağustos 2019 - 17:23

Cumhrubaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “bitkisel kür” başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, İzmir'in Menderes İlçesi'ndeki Cumaovası'na "bitkisel çay ve soğuk pres yağların üretimi ile ham bitki işleme tesisi" kurmak için harekete geçti.

İzmir’in yerel yayın organı Son Kale’den Mustafa Akbaş’ın habere göre; Prof. Dr. Saraçoğlu'nun sahibi olduğu Saraçoğlu Turizm ve Çevre Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş., İzmir'in Menderes İlçesi'ndeki İTOB Organize Sanayi Bölgesi'nde 4800 metrekarelik alana "bitkisel çay ve soğuk pres yağların üretimi ile ham bitki işleme tesisi" kurmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ÇED başvurusu yaptı.

Bakanlık, 3 milyon 292 bin TL'si ithal makina ekipmanı, 611 bin TL'si yerli makine ekipmanı ve 3 milyon 177 bin TL'si de kurulum hazırlıkları olmak üzere toplam 7 milyon 81 bin TL tutarındaki bu projeyle ilgili ÇED sürecini başlattı.

Projeye göre, Cumaovası'nda yapılacak tesiste nane, yaban otu, papatya, ıhlamur, kuşburnu gibi çayların üretimi yapılacak. Ayrıca, yılda 384 ton soğuk sıkım yağ üretimi gerçekleştirilecek fabrikada 21 kişi çalışacak.

TRT iddiası çok konuşulmuştu

Kamuoyunun ekranlardan tanıdığı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bir süre önce, TRT eski Genel Müdürü Şenol Göka'nın açıklamalarıyla gündeme gelmişti.

Göka, Prof. Dr. Saraçoğlu'na TRT Diyanet kanalında yayınlanan 44 program için 1 milyon 355 bin TL ödendiğini ileri sürmüştü.

Bu iddiayı reddeden Prof. Dr. Saraçoğlu ise "Şimdi, yani bu TRT'yle ilgili bir emeğin karşılığı vardır, bu da gayet mazbut ve ölçülü bir fiyattır onu söyleyeyim. Böyle 50 bin, 100 bin, program başına, böyle bir fiyat yok, 10 bin lira bile değil” demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
twitter eski danışmanın hesabını askıya aldı
twitter eski danışmanın hesabını askıya aldı
Irkçı ayrımcılık yapıldı iddiası !
Irkçı ayrımcılık yapıldı iddiası !