Reklam
Reklam
Ertuğrul Özkök: Berat Albayrak’ı ’Yasayoksayaşamyok’...
Reklam

Ertuğrul Özkök: Berat Albayrak'ı 'Yasayoksayaşamyok' hashtag'ine çağırıyorum

"Şimdi ondan Meclis’teki yasa için kuvvetli bir destek bekliyoruz"

01 Temmuz 2020 - 10:17

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı Hayvan Hakları Yasası’nı bir an önce Meclis’ten geçirmek için açılan 'Yasayoksayaşamyok' hashtag'ine katılmaya davet etti. 

Özkök, "Çoğu kez sosyal medyadaki negatif linç kampanyaları ile ilgileniyoruz. Oysa çok insani kampanyalar var. Mesela geçen gün, Hayvan Hakları Yasası’nı bir an önce Meclis’ten geçirmek için yapılan bir kampanyaya rastladım. Hayvansevenler 'Yasayoksayaşamyok' hashtag’i ile müthiş bir kampanya yapıyorlar. Devrim Melis adlı genç bir hayvanseverin bulduğu bu hashtag altındaki kampanyaya hepinizi davet ediyorum. Özellikle de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı..." düşüncesini dile getirdi. 

Özkök, "Hatırlayacaksınız, 4 yıl önce bir bayram arifesinde dört bacağı kesilmiş siyah bir köpek bütün Türkiye’yi ağlatmıştı. Ağlayanlardan biri de Berat Albayrak’ın oğluydu. Hatta eve ikinci bir köpek almak istemişti. Şimdi ondan Meclis’teki yasa için kuvvetli bir destek bekliyoruz." ifadesini kullandı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çiğli Belediyesi İnternet Tabanlı Telefon Santraline Geçti 
Çiğli Belediyesi İnternet Tabanlı Telefon Santraline Geçti 
Günde yaklaşık 100 ton cadde ve sokaklara seriliyor
Günde yaklaşık 100 ton cadde ve sokaklara seriliyor