Reklam
Eşya ve Giysi Bankası yüzleri güldürdü

Eşya ve Giysi Bankası yüzleri güldürdü

Paylaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olan Buca Belediye Eşya ve Giysi Bankası, 2018 yılının ilk 11 ayında toplam bin 138 vatandaşın yüzünü güldürdü. Hayırseverler ve ihtiyaç sahiplerini buluşturan uygulama anlamlı paylaşımların vazgeçilmez adresi haline geldi. Kıyafetten mobilyaya birçok eşyanın belediye tarafından temizlenerek mağaza standartlarında görücüye çıktığı Eşya ve Giysi Bankası’ndan ilçede eğitim gören üniversite öğrencileri de yararlanıyor.

13 Aralık 2018 - 10:04 - Güncelleme: 13 Aralık 2018 - 10:14

Buca Belediyesi Çamlıkule Kültür Sanat ve Spor Merkezi’nde hizmet veren Eşya ve Giyim Bankası, ilçe sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin imdadına koşuyor. Belediye, Eşya ve Giysi Bankası sayesinde dar gelirli vatandaşlara ve öğrencilere, ihtiyacı olan tüm eşyaları temin etme imkânı sunuyor. Kıyafetten mobilyaya, mutfak eşyasından beşiğe kadar birçok ürünün yer aldığı bankadan, geçtiğimiz 11 ayda 384’ü eşya, 754’ü giysi yardımı olmak üzere toplam bin 138 vatandaş destek aldı. 

Bağışlar evden teslim alınıyor

Kullanmadıkları eşyalarını bağışlamak isteyen vatandaşlar hafta içi saat 08.00 – 17.00 saatleri arasında 439 10 10 ( 3411) no’lu telefondan yetkililere bildiriyor. Eşyaları hayırseverlerin evlerinden teslim alan belediye, tek tek kontrolden geçirip temizliğini yaptıktan sonra vatandaşların beğenisine sunuyor. Gelinlikten, takım elbiseye, ayakkabıdan tişörte kadar her türlü giyim eşyasının bulunduğu bankada yazlık ve kışlık olarak mevsime göre sergileme yapılıyor. Öte yandan, bankaya ikinci el eşyaların yanı sıra mağaza sahipleri tarafından sıfır eşyalar da bağışlanabiliyor.

Kimler faydalanabiliyor

Eşya ve Giysi Bankası’ndan yararlanmak isteyen vatandaşların belediyeye başvuru yapması gerekiyor. Belediye yetkilileri gerekli incelemeleri yaptıktan sonra, gelen talepleri bankadaki stoklar çerçevesinde ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıyor.  Belediye görevlileri teslim ettikleri eşyaların yerleştirilmesine ve kurulmasına da destek oluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fındık üretiminde hedef 1 milyon ton
Fındık üretiminde hedef 1 milyon ton
Erişim engeli devam eden Wikipedia AİHM'e gitti
Erişim engeli devam eden Wikipedia AİHM'e gitti