Reklam
FETÖ davalarının tanıklarından Kemalettin Özdemir şüpheli...
Reklam

FETÖ davalarının tanıklarından Kemalettin Özdemir şüpheli olarak ifade verdi

FETÖ davası tanıklarından Kemalettin Özdemir, dün FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Özdemir, ifadesinin alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

07 Şubat 2018 - 13:00 - Güncelleme: 07 Şubat 2018 - 16:23
Reklam

FETÖ davalarının tanıklarından olan ve 'Emniyet İmamı' olarak bilinen Kemalettin Özdemir, dün, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan Turgut Özal Üniversitesi soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Özdemir, savcılıkta ifadesinin alınmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ÇATI DAVASINDA EMNİYET İMAMLIĞINI ANLATMIŞTI

Özdemir, FETÖ'nün çatı davasında da tanıklık yapmış ve Emniyet İmamlığına ilişkin çarpıcı ifadeler kullanmıştı. Örgüte nasıl girdiğini, Emniyet İmamlığını ve ayrılma sürecini anlatan Özdemir, "Emniyet imamlığım, gelenlere ders anlatma şeklindeydi. Onların atanması, yer gösterilmesi şeklinde değildi. O dönemde Ankara'daki hemen hemen bütün sohbetler benim tarafımdan yapılıyordu. Emniyetle alakalı sohbetlerim, derslerim sebebiyle böyle bir abilik çıktı. Öğrencilerle ilgilenmek, rehberlik dışında bir pozisyonum olmadı. Onların eşlerinin başının açılması, içki içebilmesi, namazların toplu kılınması gibi konuları, cevaz veremeyeceğim için bana sormuyorlardı, Fetullah Gülen'den talimat alıyorlardı. Ankara'da bunların en üst rehberlerinin ben olduğunu söyleyebilirim. Ama şimdi imam tabirinin anlamı çok değişti. Her türlü legal, illegal faaliyeti yapan kişi olarak anlaşılıyor." ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Varank: Gezi kalkışması amasız, fakatsız, apaçık bir ihanettir
Varank: Gezi kalkışması amasız, fakatsız, apaçık bir ihanettir
Çiğli’de “Karmakarışık” Oyununa Büyük İlgi
Çiğli’de “Karmakarışık” Oyununa Büyük İlgi