Reklam
Foça’da ilk ders zili çaldı
Reklam

Foça'da ilk ders zili çaldı

Yeni Eğitim Öğretim Yılı başlangıcı ve İlköğretim Haftası dolayısıyla, Foça’da törenler yapıldı.

17 Eylül 2018 - 19:31
Reklam

İlk olarak, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Alanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Çelenk sunma törenine, Foça Belediye Başkan Vekili Beyhan Türker, İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, Foça Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kemal Bulut, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. 
 

Ardından, Reha Necla Midilli Ortaokulu’ndaki törene geçildi. Buradaki törene, Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Garnizon Komutanı ve Amfibi Grup Görev Komutanı Tümamiral İbrahim Özdem Koçer, Foça Belediye Başkan Vekili Beyhan Türker, Foça Jandarma Komando Okul Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı. Öğrenciler şiirler okudu ve Halk Oyunları gösterisi sundu. Protokol üyeleri ve izci öğrenciler, okul bahçesinde; Foça İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘‘Eğitimde Geleceğe Köklü Adımlar Çalışması’’ kapsamında kültürümüzde önemli bir yer teşkil eden bilgelik ve ölümsüzlüğün sembolü olan ‘zeytin ağacı’ dikimini yaptı.

Daha sonra, Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkan Vekili Beyhan Türker ve Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar; Yeni Foça Reha Midilli Ortaokulu-İlkokulu ve Gerenköy Ortaokulu-İlkokulu’nu ziyaret etti. Foça Kaymakamı Ali Çetin, Reha Necla Midilli Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Haydar Çelebi’ye, Eğitime Sağladıkları Katkı dolayısıyla teşekkür plaketi sundu.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Yeni Eğitim-Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla yayınladı mesajında; ‘‘Önderimiz Atamız-Eğitim, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. Sözleri ile eğitimin önemini ifade etmiştir. Eğitim yaşamın temel taşıdır! 2018-2019 Eğitim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dilerim!’’dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sosyal medya için video çeken gence bayıltana kadar dayak
Sosyal medya için video çeken gence bayıltana kadar dayak
Balıkçılar açıkladı: “Böyle giderse balıkçılık biter”
Balıkçılar açıkladı: “Böyle giderse balıkçılık biter”