Reklam
Reklam
FOÇADAN GELECEĞE 3 BİN 250 NEFES
Reklam

FOÇADAN GELECEĞE 3 BİN 250 NEFES

12 Kasım 2019 - 15:14

11 Kasım Saat 11.11’de Türkiye genelinde 11 Milyon Fidan’ın toprakla buluştuğu Fidan Dikim Bayramı Geleceğe Nefes kampanyasına Foçalılar 3 bin 250 fidanla katıldı. İlçeye bağlı Yeniköy Mahallesi’nin geçtiğimiz aylarda yanan ormanlık alanındaki dikimde asker sivil öğrenci 500’e yakın kişi Geleceğe Nefes olmak için ter döktü.

Fidan dikimine Foça Kaymakamı Ali Çetin, Belediye Başkanı CHP’li Fatih Gürbüz,Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar,  İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Şube Mühendisi Şube Müdürü Öznur Özkan Dikmen, Foça garnizonunda görevli askerler, Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Çalışkan, bazı siyasi partilerin temsilcileri,muhtarlar,  Emniyet ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, bazı daire başkanları, kurum amirleri, öğrenci ve öğretmenlerden oluşan yaklaşık 500 kişi katıldı. 250 adet servi, 2 bin adet Kızılçam, 1000(bin) adet Fıstık Çamı fidanı şarkılar türküler eşliğinde toprakla buluşturuldu.

Foça Belediyesinin lojistik destek verdiği kampanyaya katılan öğrenci ve vatandaşlar yanmış bir alanı yeşile döndürmek, ülkemizin yeşil örtüsüne katkı koymak ve gelecek nesillere nefes olmaktan çok büyük mutluluk duyduklarını söylediler.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • zafer ergun
    8 ay önce
    Oh ne güzel olay bunda sonra basta yeniköy muhtarı köy saki leri olmak uzerebelediyemize korumak ve il sene yazinsulamak düşüyor. Yörede keçi yok Kozbeyli ve yeni köyde üç beş moyun sürüsü var. Tüm vatandaşlar dikkat edeceğiz uzel bir organizasyon ve 500kisinin emeği var. Sağ olun var olun demirceiklerden gelen karbon dizisisin panzehiri sağlığımızı sigortası.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erciyes'teki Tekir Yaylası doğa tutkunlarının gözde mekanı olma yolunda ilerliyor
Erciyes'teki Tekir Yaylası doğa tutkunlarının gözde mekanı olma...
Ak Partililerden esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırı
Ak Partililerden esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırı