Reklam
Reklam
GAZİ KADINLAR ANISINA, TİYATRO GÖSTERİSİ
Reklam

GAZİ KADINLAR ANISINA, TİYATRO GÖSTERİSİ

20 Eylül 2019 - 10:02

Milli Mücadelenin Kahraman Kadın Gazileri, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununda anıldı.

19 Eylül Gaziler Günü münasebeti ile Kybele Kadın Tiyatrosu’nun amatör oyuncuları tarafından sahnelenen ‘‘100 Yıl Önceden’’ isimli oyun, izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Foça Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Foça Şubesi’nin desteği ile hazırlanan oyunu, Sevhan Beğendi yazıp yönetti.

Milli Mücadelenin Kadın Kahramanları Kara Fatma, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı, Emir Ayşe, Şerife Bacı, Gördesli Makbule, Tayyar Rahmiye, Nene Hatun ve Halide Edip; Ayla Rusçuklu, Eser Dürser, Deniz Başkurt, Meral Şendil, Hande Palaz, Gül Saraç Erdoğdu, Gülsen Yabacı, Semra Yalman ve Özgül Turunçoğlu tarafından başarı ile canlandırıldı. Mukaddes Yarba’nın şiirler okuduğu oyunun Komuta Masasında Hakan Ararat ve Yönetmen Asistanı olarak Abir Zaki görev yaptı.

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Gazi Kadınların Kurtuluşa giden yoldaki büyük fedakârlıklarını başarı ile canlandırdıkları ve Cumhuriyetin kazanımlarını yeniden hatırlattıkları için Yazar-Yönetmen Sevhan Beğendi’ye ve Kybele Kadın Tiyatrosu oyuncularına teşekkürlerini etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Evde kalınan dönemde eklem ağrıları için pratik yöntemler
Evde kalınan dönemde eklem ağrıları için pratik yöntemler
Böceklerden korona virüs geçer mi
Böceklerden korona virüs geçer mi