Reklam
Reklam
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda serbest bırakıldı

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda serbest bırakıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkında attığı iddia edilen tweetler için suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili 5. Sulh Ceza Hâkimliği'nde ifade veren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

05 Haziran 2020 - 13:02 - Güncelleme: 05 Haziran 2020 - 14:33

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2016 yılında kendisi hakkında attığı iddia edilen tweetler için suç duyurusunda bulunmasıyla ilgili 5. Sulh Ceza Hakimliği’nde ifadeye çağrıldı.

İfadesinin ardından Arda, "adli kontrol şartı" ile serbest bırakılmasına karar verildi.

erdogan-in-suc-duyurusunda-bulundugu-gaziemir-belediye-baskani-arda-ifadeye-cagrildi-740260-1.

"GÜNDEM DEĞİŞTİRME TAKTİĞİ"

Gaziemir Belediye Başkanı Arda, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret' iddiasıyla ilgili açıklama yapmıştı.

Kendisine yöneltilen suçlamaların tamamen ülkenin içinde bulunduğu durumu gizleme, gündemi değiştirme taktiği ve başarısız siyasi bir hamle olduğunu belirten Arda, “Medyaya yansıyan haberlerde hakkımda suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmektedir. Kamuoyuna duyurmam gerekir ki, benim Cumhurbaşkanı’na hakaret içeren bir açıklamam olmamıştır. Ortaya atılan iddiaları yüce Türk yargısı en iyi şekilde araştıracak ve sonuçlandıracaktır. Gaziemir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Uğur İnan Atmaca, cumhurbaşkanına hakaret içerdiğini düşündüğü bu paylaşımları, ilerleyen süreçte ‘Herkes haddini bilecek, ayağını denk alacak’ diyerek defalarca kez kendi sosyal medya hesaplarından paylaşarak açıkça beni tehdit etmiştir. Konuyu yargıya intikal ettirdiğini söylemesine karşın, sonucunu beklemeksizin art arda yaptığı paylaşımlar yargıyı etkileme çabasından başka bir şey değildir” ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya trollerine hedef gösterildiğini belirten Arda, şunları söylemişti:

“Hesaplarıma tek bir merkezden yönlendirildiği açık olan bu mesajları gönderenler hakkında da suç duyurusunda bulunuyorum. Eşim, çocuklarım, ailem ile ilgili ahlaksızca yapılan bu saldırıların karşısında her türlü hukuki zeminde savaşacağımı Gaziemir halkının bilmesini isterim. AKP Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay ve Gaziemir Belediye Meclisi AKP Grup Başkan Vekili Uğur İnan Atmaca, Gaziemir Belediyesi önünde yaptıkları basın açıklamasında şahsıma yönelik, ‘Ahlaktan yoksun belediye başkanı’ demek suretiyle ‘kamu görevlisine hakaret’ etmiş, yine aynı basın açıklamasında beni, Cumhurbaşkanı’na hakaret etmiş gibi göstererek ‘iftira atmak’ suçu da işlemişlerdir. Bu nedenle kendileri hakkında dün itibariyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
5 yılda 5 bin 500 yıllık tarihi ortaya çıkardılar
5 yılda 5 bin 500 yıllık tarihi ortaya çıkardılar
Şanlıurfa’da eline demir levyeyi alan kadın 21 aracın camını kırdı
Şanlıurfa’da eline demir levyeyi alan kadın 21 aracın camını...