Reklam
Reklam
Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı’nda siyasi deprem

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı'nda siyasi deprem

Gelecek Partisi İzmir İl Başkan Yardımcılarının görevden alınmasının ardından teşkilatta adeta deprem yaşandı. Parti il binasından mobilyalar taşınırken parti genel merkezi duruma müdahale etmek için Teşkilat Başkanı Nedim Yamalı'yı İzmir'e yolladı.

13 Temmuz 2020 - 17:32 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 - 19:00

Pelin ÇALIŞKANELLİ/GERÇEK HABERCİ- Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur'un geçtiğimiz ay Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar, Ar-G'den Sorumlu Başkan Yardımcısı Ömer Cengiz, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Ahmet Güral ile İnsan Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Muharrem Çuhadaroğlu'nun değiştirilmesinin ardından cumartesi günü de Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Sivaslı, Teşkilat Başkanı Hakan Yazar, Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehtap Çakıroğlu görevden alındı. 
Parti Binası boşaltıldı
Bu görevden alınmalar ve ayrışmalar sonrası İzmir İl Teşkilatı'nda büyük huzursuzluk baş gösterdi. Bazı il başkan yardımcıları İl Başkanı Cem Kavur'un tavrını protesto etmek adına Gnel Merkeze bilgi vererek il binasına verdikleri mobilyaları boşalttılar. Bu bilgilendirme sonrası ve yaşanan huzursuzluğun ardından Genel Merkez Teşkilat Başkanı Nedim Yamalı apar topar İzmir'e geldi.


Sivaslı sosyal medyasında duyurdu
Bu arada görevden alınmalar sonrası Siyasi İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Sivaslı kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Parti içindeki fikir ayrılıklarına dikkat çeken Sivaslı'nın açıklaması şöyle;
"Tüm dava arkadaşlarıma saygılar. İl başkanımızla yaşadığımız derin fikir ayrılıkları sebebiyle bugunden itibaren İzmir Siyasi İşler Başkanlığı görevinde olmayacağım. Bundan böyle bu kutlu davanın bir neferi olarak partimizi iktidar, Genel başkanımızı cumhurbaşkanı yapmak için çalışmalarıma devam  edeceğim. Hepinize saygılarımı sunuyor, görevlerinizde başarılar diliyorum.Atalarımız "Evvel refîk bade'l-tarik" demişler; evvelâ yol arkadaşı, sonra yol."
Çeşme İlçe Başkanı'da istifa etti
Öte yandan Gelecek Partisi İzmir İl Başkanlığı'nda yaşanan bu kriz ilçelere de yansıdı. Gelecek Partisi Çeşme İlçe Başkanı İlknur Ağlar'ında görevinden istifa ettiği öğrenildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime 21 Eylül'de geçilecek
Bakan Selçuk: Yüz yüze eğitime 21 Eylül'de geçilecek
Bakan Koca: Önerimiz yüz yüze eğitimin en az bir ay başlatılmaması
Bakan Koca: Önerimiz yüz yüze eğitimin en az bir ay...