Reklam
Reklam
Gelecek Partisi’ne polis baskınının nedeni ortaya çıktı
Reklam

Gelecek Partisi'ne polis baskınının nedeni ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde polis tarafından Gelecek Partisi’nin henüz inşaat halinde olan binasına yapılan polis baskının ayrıntıları ortaya çıktı.

28 Mayıs 2020 - 11:45

Önceki Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığında kurulan Gelecek Partisi teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Çeşitli il ve ilçelerde parti merkezi kiralayarak tadilatlara başlayan parti hakkında İzmir’in Torbalı ilçesinde dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Gelecek Partisi Torbalı İlçe Başkanı olarak atanan Zeynel Abidin Fidaner, 22 Mayıs'ta 6 polisin tadilat halindeki ilçe merkezine gelerek izinsiz arama yaptıklarını öne sürdü. Konuyla ilgili Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesi veren Fidaner, polislerin arama izin belgesi olmadığını savundu. Dilekçesinde polislerin ilçe merkezini izinsiz ve zorla aradığını öne süren Fidaner, "Yapılan arama sonrasında herhangi bir malımıza el konulmasa da 'izinsiz yapılan' arama şahsımızı ve siyasi itibarımızı oldukça mağdur etmiş ve manevi olarak üzüntü yaratmıştır" ifadelerini kullandı. Öte yandan baskının detayları ortaya çıktı.

KUMAR OYNATILDI İDDİASI

Geçtiğimiz günlerde polis tarafından Gelecek Partisi’nin henüz inşaat halinde olan binasına yapılan polis baskının ayrıntıları ortaya çıktı. Gelecek Partisi İlçe Başkanı Zeynel Fidaner’in şikayetiyle sonuçlanan baskının asılsız kumar ihbarından kaynaklandığı öğrenildi. 22 Mayıs’ta saat 14.10 sularında gerçekleşen baskının ‘Kaçak yollarla kahvehane oluşturulduğu ve içeride kumar oynatıldığı’ ihbarıyla gerçekleştiği tutanaklarda yer aldı. Bahse konu yere yapılan operasyonda ihbarın asılsız olduğu öğrenilince, polislerin mekanı terk ettiği öğrenildi. Öte yandan binanın henüz Dernekler Masası’na kayıtlı bir dernek ya da siyasi parti olmadığı bilgisine ulaşıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVA Partisi: Avukatlık kanununda yapılan değişiklik, Türkiye hukuk sistemine vurulan ağır bir darbedir
DEVA Partisi: Avukatlık kanununda yapılan değişiklik, Türkiye...
Babacan'dan Ayasofya yorumu: Sonuçlarını hesap ederek bu kararı aldıklarını ümit ediyorum
Babacan'dan Ayasofya yorumu: Sonuçlarını hesap ederek bu kararı...