Reklam
Reklam
Google Asistan’ın Türkçe sürümü iPhone kullanıcılarına...
Reklam

Google Asistan'ın Türkçe sürümü iPhone kullanıcılarına sunuldu

Google'ın sesli akıllı asistanı Google Asistan, iPhone ve iPad kullanıcılarına da sunuldu. Geçen ay Android için çıkan uygulamanın iOS sürümü çıktı. Peki Google Asistan ile Türkçe olarak neler yapabilirsiniz? İşte cevabı.

06 Ocak 2019 - 16:19

Türkiye’de geçen ay ilk olarak Android kullanıcılarına sunulan Google’ın akıllı asistanı Google Asistan’ın iOS sürümü yayınlandı. Yapay zeka destekli kişisel asistan, kullanıcıların sorduğu sorulara Türkçe olarak yanıt veriyor. Geçen ay Android kullanıcılarına açılan Türkçe Google Asistan artık iPhone kullanıcılarına da açıldı. 

Aralık 2018’de Türkçe dil desteğine kavuşan asistana, Apple’ın uygulama mağazası App Store üzerinden erişilebiliyor. Android’in ardından iOS desteğinin de gelmesiyle Google Asistan, rakibi Siri’nin çalıştığı iPhone ve iPad’lere yerleşmiş oldu.

Google’ın Haritalar, YouTube, Takvim ve Fotoğraflar gibi birçok popüler uygulaması ile entegre çalışabilen Google Asistan, Türkçe olarak sesli komutlar ile telefon araması yapma, mesaj atma, e-posta gönderme, müzik dinleme, Netflix ve Spotify benzeri popüler uygulamaları çalıştırma gibi pek çok komutu yerine getirebiliyor.

Google Asistan ile neler yapabileceğinizi görmek için hazırladığımız özel videoyu izleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayakta yolcu alan minibüs sürücüsünden ilginç savunma
Ayakta yolcu alan minibüs sürücüsünden ilginç savunma
Türkiye'nin en uzun sahili sağlık turizminin gözdesi olacak
Türkiye'nin en uzun sahili sağlık turizminin gözdesi olacak