Reklam
Reklam
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK, BU ŞENLİĞE HAZIR
Reklam

İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK, BU ŞENLİĞE HAZIR

19 Eylül 2019 - 16:08

Efes Selçuk Belediyesi “üzüme dair her şeyi” 22 Eylül Pazar günü Gökçealan Mahallesi’nde düzenlenecek olan “Şerefine Salkım Hanım” Şenliği’nde buluşturuyor. 
Şerefine Salkım Hanım Üzüm Şenliği, Efes Selçuk’ta kültür ve sanatı filizlendiren Köy Akademileri bünyesinde yer alan çocukların renkli etkinlikleri ile başlayacak. Şenlik kapsamında saat 14.30’da Osmanca Şerefine üzüm hasadı gerçekleşecek. Şenlik Korteji’nin ardından saat 17: 00’de düzenlenecek olan yarışmada Osmanca üzümü lezzetiyle görücüye çıkacak. 
Üzüme dair her şeyin yer aldığı şenlikte müzik ve eğlence de katılımcılara coşku dolu anlar yaşatacak. Gökçealan Zeybek Ekibi Gösterisi, Efes Kent Orkestrası Konseri ve THM'nin sevilen seslerinden Genç Sanatçı Ceren Demirok Konseri Şerefine Salkın Hanım Şenliği’nde katılımcıları bekliyor. 
GÖKÇEALAN BİR ÜZÜM CENNETİ 
Efes Selçuk’un bereketli topraklarının her zaman çok cömert olduğuna dikkat çeken Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Artemis’in bereketli eli bu topraklara yüzyıllar önce değmiş. Bu bereketin meyvelerinden biri de Osmanca üzümü… Bu üzümün cenneti de  Gökçealan…Biz bu Pazar bu şenlikle herkesi; aslında üzümün salkımdan soframıza yolcuğuna tanıklık etmeye davet ediyoruz. O yolculuğu türküleriyle süsleyen kadınlarımızın hikayesine tanıklık etmeye… Bu yüzden lezzet ve şifa kaynağı olan üzüm tanelerini bir arada tutan salkım için Şerefine Salkım Hanım diyoruz. 22 Eylül Pazar günü üzüm cenneti Gökçealan’da ‘Üzüme Dair Her Şey’ in olduğu yerde hep birlikte “Şerefine Salkım Hanım” demek için herkesi bekliyoruz” dedi. 
"BİZİ DE FARK ET" DİYEREK PEDAL ÇEVİRECEKLER
Şerefine Salkım Hanım ayrıca kendi içerisinde önemli bir etkinliği de ev sahipliği yapacak. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 22 Eylül Pazar günü düzenlenen Açık Sokaklar Günü’nde Efes Selçuklu bisikletçiler bisiklet kullanımına dikkat çekmek, bisikletçilerin de trafikte var olduğunun altını çizmek amacıyla “Bizi de fark et” sloganıyla ADD Parkı Önü’nden şenliğin yapılacağı Gökçealan Köyü’ne kadar pedal çevirecekler.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZSU sayaç okumalarına tekrar başladı
İZSU sayaç okumalarına tekrar başladı
İzmir Kent Konseyi’nin mülteci raporu açıklandı
İzmir Kent Konseyi’nin mülteci raporu açıklandı