Reklam
Reklam
İmamoğlu: 24 Haziran’da İBB’nin seçilmiş bir belediye...
Reklam

İmamoğlu: 24 Haziran'da İBB'nin seçilmiş bir belediye başkanı olarak yine görevimize döneceğiz

Mazbatası elinden CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa'da Bosna Sancak Derneği'ni ziyaret etti.

14 Haziran 2019 - 17:12

Ekrem İmamoğlu burada yaptığı açıklamada, "En kürsü insanın yüreğidir. Bosna milletçe üzüldüğümüz, acısını paylaştığımız, büyük acılar yaşayan topraklar. Milletimizin aynı zamanda çok kıymetli bir parçası. Bir toplumun vicdanı o ülkenin yaşadığı acılarla, hüzünlerle, sevinçler, kader birliği ile oluşur. Büyük acılar görmüş sizler, bizim milletimizin vicdanının oluşmasında, adalet duygusunun büyümesinde önemli bireylersiniz. Dolayısıyla elbette ki Allah hiç kimseye hiçbir zaman böyle acılar göstermesin. Bu tür acılar ne yazık ki tarihin önemli dersleridir. Sizleri derinden hissediyorum. Derneğinizin olağanüstü çalışmalarını dinledim, tebrik ediyorum. Kültürü yaşatmak, aynı zamanda orada ne oldu bitti burada hissetmek müthiş bir şey." dedi. 

"24 Haziran'da İBB'nin seçilmiş bir belediye başkanı olarak yine görevimize döneceğiz" diyen İmamoğlu, "İstanbul'daki her kesimin elbette ki hassasiyetlerinin olduğunu, önemli anları olduğunun bilincinde birisiyim." ifadesini kullandı. 

İmamoğlu, "Ben belediye başkanı olduktan sonra ilk ziyaretimizi KKTC'ye yapacağımı söyledim. Ve yaptım. Her ne kadar o istemediğimiz karar sonrası olsa da yaptım. Orası bizim gözbebeğimiz" dedi; seçimlerden sonra sadece Bosna'yı değil, ilk yurt dışı gezisini Balkanlar'a yapacağını söyledi. 

İmamoğlu konuşmasını, "İşbirliğinin varlığının en üst seviyede olmasını diliyorum. Her şey çok güzel olacak. Sağ olun, var olun." sözleri ile sonlandırdı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
20 yaş dişlere dikkat
20 yaş dişlere dikkat
Mustafa Cengiz: Söylemekten bıktım, Arda Turan transferi gündemimizde yok
Mustafa Cengiz: Söylemekten bıktım, Arda Turan transferi...