Reklam
Irkçı ayrımcılık yapıldı iddiası !
Reklam

Irkçı ayrımcılık yapıldı iddiası !

ABD'de "kabin görevlilerinin endişesi" nedeniyle uçuşları iptal edilen iki Müslüman yolcu, ırkçı ve dini ayrımcılığa maruz kaldıklarını söyleyerek soruşturma başlatılması çağrısında bulundu.

20 Eylül 2019 - 14:52 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 - 15:25

Hayatımda Hiç Bu Kadar Aşağılanmadım
Abderraoof Alkhawaldeh ve Issam Abdallah adlı yolcular, düzenledikleri basın toplantısında 14 Eylül'de Alabama eyaletinin Birmingham kentinden Dallas'a gitmek için bindikleri uçakta yaşadıklarını anlattı.Abdallah, "Hayatımda hiç bu kadar aşağılanmadım" dedi.

Tuvaletteyken Kapımı Dinlediler
Alkhawaldeh ve Abdallah Dallas'a gitmek için American Airlines'ın bölgesel ortağı Mesa Havayolları'nın uçağına bindi.
Ayrı seyahat eden Alkhawaldeh ve Abdallah tanıştıkları için yerlerine otururken birbirlerine el salladı. Bir süre sonra uçuşta gecikme olduğu anonsu yapıldı. Bunun üzerine Abdallah tuvalete gitti. Abdallah tuvaletten çıkarken "kapıyı dinleyen" bir kabin görevlisiyle yüzyüze geldi.
Güvenlik Endişesi İle Uçuş İptal Edildi
Birkaç dakika sonra uçuşun iptal edildiği anonsu yapıldı ve yolculardan uçağı terk etmeleri istendi.Alkhawaldeh'e göre bir kabin görevlisi yolculardan birine uçuşun güvenlik kaygıları nedeniyle iptal edildiğini söyledi.İki yolcuyu kapıda sivil ve üniformalı polis memurları karşıladı.Daha sonra bir FBI ajanı da geldi.FBI görevlisi, Abdallah'ı bir odaya sokup adını ve işini sordu, bavulunun yeniden aranacağını söyledi.Abdallah'a göre FBI görevlisi, kabin memurunun kendisiyle uçmaktan rahatsız olduğu için polisi aradığını, rahatsızlığın tuvalette sifonu iki kez çekmesinden kaynaklandığını anlattı.FBI görevlisi bir süre sonra Abdallah'tan özür diledi ve gidebileceğini söyledi.Yolcular daha sonra başka bir uçakla Dallas'a gönderildi.
American Airlines'tan yapılan açıklamada, uçuşun "kabin görevlilerinin ve bir yolcunun" endişesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.
Açıklamada "American Airlines ve tüm bölgesel ortaklarımız kabin görevlileri ve yolcularımızın güvenlik endişelerini dikkate alma zorundadır" denildi.

Kaynak:BBC Türkçe

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hastanede ziyaret ettiği oğlundan virüs kapan 83 yaşındaki Ayşe Nine korona savaşını kazandı
Hastanede ziyaret ettiği oğlundan virüs kapan 83 yaşındaki Ayşe...
Norveçli voleybolcunun köpeğiyle antrenmanı hayran bıraktı
Norveçli voleybolcunun köpeğiyle antrenmanı hayran bıraktı