Reklam
Reklam
İyi Parti’den CHP’li belediye önünde siyah çelenkli eylem:...

İyi Parti'den CHP'li belediye önünde siyah çelenkli eylem: İttifak protokolüne uyulmadı

Manisa'nın Akhisar ilçesinde, İyi Parti teşkilatı, Belediye Başkanı CHP’li Besim Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak protokolüne uymadığını ileri sürüp, belediye binası önünde eylem yaptı. İyi Partililer belediye önüne siyah çelenk bıraktı.

13 Eylül 2019 - 12:18

İyi Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, bir grup partili ile Belediye önüne, üzerinde 'Adalet' yazılı siyah çelenk bıraktı. Kındıroğlu, burada yaptığı açıklamada, 31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde CHP ve İYİ Parti il başkanları arasında karşılıklı imzalanan ittifak protokolü şartlarını Akhisar Belediye Başkanı CHP'li Besim Dutlulu ve CHP Akhisar İlçe Yönetimi'nin yerine getirmediği söyledi.

Kındıroğlu, "31 Mart Yerel Seçimlerine CHP ile birlikte, 'Millet İttifakı' olarak katıldık ve seçim sonucunda hem partimizin hem de ittifak ortağımız, CHP'nin oylarını artırdığına şahit olduk. Seçim sürecinde teşkilatlarımız ve meclis üyesi adaylarımız maddi, manevi her imkânlarını ortaya koyarak canla başla çalıştılar ve Millet İttifakı olarak Akhisar, Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerinde belediye başkanlıklarını kazandık. Yunusemre, Köprübaşı ve Şehzadeler ilçelerimizde ise yüzde 1'in altındaki farklarla seçimi kaybettik. İYİ Parti ve CHP İl Başkanları, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde karşılıklı bir protokol imzalayarak meclis üyeliği sıralaması ve seçimin kazanılması durumunda, belediye başkan yardımcılığı konularında anlaşmışlardır. Yapılan bu protokole göre belediye başkanı adayı göstermeyen parti, meclis üyeliği sıralamasında 1'inci, 3'üncü ve 6'ncı sıraları alacak ve seçimin kazanılması durumunda bir belediye başkan yardımcılığı alacaktı. Yapılan bu protokole Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerimizde uyulduğunu memnuniyetle görmekteyiz. Ancak Akhisar ilçemizde üzülerek bu protokol şartlarının yerine getirilmediğine şahit olmaktayız" dedi.

Açıklamanın ardından Kındıroğlu ve beraberindekiler, Belediye binası önünden ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’nin ilk Ay Yıldız camisi cuma namazıyla ibadete açıldı
Türkiye’nin ilk Ay Yıldız camisi cuma namazıyla ibadete...
5 yaşına kadar yürüyemeyen ve konuşamayan çocuk özel eğitimle engellerini aştı
5 yaşına kadar yürüyemeyen ve konuşamayan çocuk özel eğitimle...