Reklam
İzmirli minikler teknolojiye yön verecek
Reklam

İzmirli minikler teknolojiye yön verecek

06 Temmuz 2018 - 11:21

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “STEM Akademi İzmir” projesi kapsamında sınıf öğretmenleri ve okul öncesi öğretmenleri tarafından proje çıktısı olarak hazırlanan Okul Öncesi ve İlkokul Çalışmaları kitapçıkları yayımlandı.

Endüstri 4.0 devrimiyle makinelerin insan gücüne gerek kalmaksızın üretim süreçlerinde yer alması, eğitim alanında bir takım gelişmeleri beraberinde getirdi. Bu ihtiyaca yönelik olarak İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, erken yaşlardan itibaren STEM alanlarının gerektirdiği temel bilgi ve becerileri öğrencilere kazandırmak amacıyla STEM Akademisi çalışmalarını başlattı. Bu çalışmayla öğrencilerin fen, matematik, teknoloji ve mühendislik alanlarındaki becerilerini kullanması ve bu alanların gerektirdiği bakış açısına sahip olmaları amaçlandı.

Yıl boyunca gerçekleştirilen Okul Öncesi İçerik Geliştirme Çalıştayı ve Akademi STEM Çalıştayları sonucunda STEM alanında zengin bir kaynak oluşturuldu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan’ın koordinatörlüğünde yürütülen proje kapsamında düzenlenen eğitimlerde Prof. Dr. Hülya Yılmaz, ION Akademi Kurucusu Ali Rıza Ersoy, Doç. Dr. Yasemin Allsop, Prof. Dr. Selçuk Özdemir ve Dr. Nilay Muslu gibi birbirinden değerli hocalar yer aldılar.

Bu proje ile öğretmenler STEM alanı ile ilgili aldıkları eğitimler doğrultusunda etkinlikler geliştirerek e-kitapçık şeklinde ürün ortaya çıkardılar. Bu materyal, aynı zamanda STEM çalışmaları ile ilgilenen diğer öğretmenler için de rehber niteliği taşıyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Eğitim sistemi içerisinde yaratıcı, yenilikçi, analitik ve eleştirel düşünen, problem çözme becerileri yüksek bireyler yetiştirilmesi için okullarımızın, öğretmenlerimizin ve öğretim yöntemimizin niteliğini arttıran her çalışma büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple eğitim sisteminin her kademesinde çocuklarımızın bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yönelik katkıların artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bizim öğrencilerimiz, dünyadaki akranları ile her alanda rahatça rekabet edebilecek potansiyele sahiptir. Yeter ki ihtiyaç duydukları desteği onlara verelim. İnanıyorum ki öğrencilerimiz gelecekte ülkemizi Endüstri 4.0 alanında dünyada söz sahibi yapacaktır.” diyerek e-kitapçığın hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salgını eşcinsellik için ilahi bir ceza olarak yorumlayan bakan koronavirüse yakalandı
Salgını eşcinsellik için ilahi bir ceza olarak yorumlayan bakan...
İngiltere Kraliçesi Elizabeth ulusa sesleniyor: Başaracağız ve bu başarı hepimize ait olacak
İngiltere Kraliçesi Elizabeth ulusa sesleniyor: Başaracağız ve...