Reklam
Reklam
Reklam

İZSU, Başkan Soyer'in "Başka Bir Tarım Mümkün" vizyonu doğrultusunda Ödemiş havzasında harekete geçti

İZSU, Başkan Soyer'in "Başka Bir Tarım Mümkün" vizyonu doğrultusunda Ödemiş havzasında harekete geçti
22 Eylül 2022 - 11:25
İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Ege Bölgesi’nin en önemli tarımsal üretim ve hayvancılık merkezlerinden biri olan Ödemiş’te gerçekleştirdiği ve gündemine aldığı proje ve yatırımlarla ilçeyi güçlü bir altyapıya kavuşturuyor.
 
İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Gürkan Erdoğan ve beraberindeki bürokratlar Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçelerinde yerinde inceleme yaptı. Genel Müdür Köseoğlu ve ekibi bölgedeki çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi aldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’i makamında ziyaret eden İZSU yetkilileri daha sonra Üzümlü, Ortaköy, Karadoğan, Birgi, Küçük Avulcuk, Büyük Avulcuk, Beyazıtlar ve Kemer muhtarları ile bir araya geldi. Ödemiş genelinde yapılan yatırımları yerinde inceleyen yetkililer ilçeye yapılması planlanan altyapı yatırımları ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.


İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu, yapılan görüşmelerde hayata geçirilecek projeler kapsamında Rahmanlar Barajı’nın devreye alınacağını ve barajdan ilçeye kesintisiz su sağlanacağını ifade etti. 


Endüstri caddesinde bulunan kanalizasyon hattının yenilenmesi, yürütülen kaplama çalışmalarının hızlandırılması ve merkez mahallelerde yoğun yağışlarda yaşanabilecek taşkın risklerine karşı önlem almak amacıyla yağmur suyu hattı projesinin hazırlanması ile ilgili görüş birliğine varıldı.
 
Karadoğan mahallesi atık sularının foseptikte toplanması amacıyla ortak çalışma yürütülmesine karar verildi.
 
Ayrıca Rahmanlar Barajı ile GES kurulması planlanan alanda da incelemelerde bulunuldu.


Önemli projeler yolda
İlçeyi kesintisiz ve bol suya kavuşturmak için yatırımlarını sürdüren İZSU Genel Müdürlüğü, Rahmanlar Barajı’ndan merkez mahallelere su iletimini sağlamak için yeni hat imalatı yaparak yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturdu.
 
Bölgeye hizmet verecek olan Kaymakçı, Gölcük ve Yolüstü Atıksu Arıtma Tesisleri’ne ait proje çalışmalarını tamamlayan İZSU, imalatlar öncesinde projelerin izin süreçlerini yürütmeye devam ediyor.
 
Ayrıca vatandaşlara alternatif su kaynağı sağlamak için 41 adet içme suyu sondaj kuyusu açılması için ihale hazırlık süreçleri devam ediyor.
 
Daha temiz ve sağlıklı bir çevre için yürütülen dere ıslah çalışmaları kapsamında ise Kuvvetli mahallesi, 353 Sokak, Ocaklı ve Kaymakçı mahallelerinde bulunan derelerin ıslah çalışmalarına en kısa zamanda başlanacak.
 
Birgi mahallesinde hizmet verecek ve proje çalışmaları tamamlanan atıksu iletim hattının yapım çalışmalarına 2023 yılında başlanacak.
 
Ayrıca Kemer mahallesindeki fosseptiğin yenilenmesi için de en kısa sürede çalışma başlatılacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum