Reklam
Reklam

Kabine bugün toplanıyor! Gündemde yeni asgari ücret var

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında saat 15.00'te toplanacak. Döviz kurundaki hareketliliğin yanı sıra stokçularla mücadele de toplandıda ele alınacak. Öte yandan yeni asgari ücret görüşmelerinde gelinen son aşama da toplantının diğer bir konusu olacak.

Kabine bugün toplanıyor! Gündemde yeni asgari ücret var
08 Aralık 2021 - 10:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar dönüşü Beştepe'deki Kabine toplantısına başkanlık edecek. Katar'daki temasları ile ilgili kabine üyelerine değerlendirmelerde bulunacak.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin de ilk kabine toplantısı olacak. Toplantıda, döviz kurlarında yaşanan hareketlilik değerlendirilecek. Toplan saat 15.00'te Beştepe'de başlayacak. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapması bekleniyor.

GÜNDEMDE YENİ ASGARİ ÜCRET VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süredir stokçuları sert sözlerle uyarıyor. Stokçulara yönelik cezaların arttırılmasına yönelik adımlar ele alınacak.

Yeni asgari ücret ile ilgili tarafların bir araya geldiği toplantılar sürüyor. Görüşmelerde gelinen aşama da Kabine'nin gündemde olacak.

OMİCRON VARYANTI

Toplantıda, kararlılıkla sürdürülen terörle mücadelenin yanı sıra koronavirüs ile ilgili son durum da gözden geçirilecek. Türkiye'de henüz görülmeyen "omicron varyantı" ile ilgili tedbirler masada olacak. Kabine toplantısında dış gelişmeler de değerlendirilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum