Reklam
Kadın şölenine ‘koronavirüs’ gerekçeli engel!

Kadın şölenine ‘koronavirüs’ gerekçeli engel!

Ceyhan’da kadınların 8 Mart etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek şölen için Kaymakamlığa yaptıkları başvuru, resmi olarak Türkiye'de tespit edilmeyen koronavirüs gerekçesiyle reddedildi. Yasak kararına tepki gösteren HDP'li Delal Mamuk, "Ülkede salgın hastalık varsa, ülkenin her yerinde bu karar uygulansın" dedi

27 Şubat 2020 - 15:10

Adana Ceyhan’da HDP'nin 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirmek istediği 'Kadın Şöleni' için Kaymakamlığa yaptıkları başvuru, koronavirüs gerekçesiyle reddedildi.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre; Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ceyhan İlçe Örgütü’nün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 6 Mart'ta Yersuat Mahallesi Orhan Kemal Bulvarı üzerinde bulunan alanda yapılacak 'Kadın Şölen'i için Ceyhan Kaymakamlığı'na yaptıkları başvuru reddedildi.

Kaymakamlık, "'Genel güvenlik, kamu düzeni ve bölge ülkelerde yaşanan salgın hastalık nedeniyle genel sağlık açısında uygun görülmemiştir' gerekçesini öne sürdü.

YASAKLAMAYA HDP'DEN TEPKİ

'Kadın Şöleni'nin yasaklanmasına tepki gösteren HDP Ceyhan İlçe Eşbaşkanı Delal Mamuk, kararın keyfi olduğunu belirterek, etkinliği gerçekleştirmekte kararlı olduklarını söyledi. Yetkililerin ülkede Koronavirüsü vakasına rastlanmadığına dair yapılan açıklamaları anımsatan Mamuk, "Ülkede salgın hastalık varsa, ülkenin her yerinde bu karar uygulansın. Sadece bize dönük bu karar uygulanmasın. AKP İzmir'de miting alanında binlerce insanı toplarken, salgın hastalık yokken, şu anda neden var?" diye sordu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Dut pekmezi yersek bir şey olmaz' diyen AKP’li vekil, Covid-19 şüphesiyle hastaneye kaldırıldı
'Dut pekmezi yersek bir şey olmaz' diyen AKP’li vekil, Covid-19...
Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması başladı