Reklam
`Kahvaltı yapmamak´ kalp sağlığı için büyük risk
Reklam

`Kahvaltı yapmamak´ kalp sağlığı için büyük risk

Amerika Birleşik Devletleri´ndeki Iowa Üniversitesi´nden bilim insanlarının yaptığı uzun süren araştırma sonuçlarına göre, kahvaltı etmeyenlerin kalp rahatsızlıklarından dolayı hayatını kaybetme oranı, hergün kahvaltı edenlere göre yüzde 87 daha fazla

29 Nisan 2019 - 02:24
Reklam

Amerika Birleşik Devletleri´ndeki Iowa Üniversitesi´nden bilim insanlarının yaptığı uzun süren araştırma sonuçlarına göre, kahvaltı etmeyenlerin kalp rahatsızlıklarından dolayı hayatını kaybetme oranı, hergün kahvaltı edenlere göre yüzde 87 daha fazla.

6 BİN 550 KİŞİLİK ARAŞTIRMA

Araştırmanın sonuçları Amerikan Kardiyoloji Koleji Dergisi´nde yayımlandı. DHA'nın Science Direct sitesi kaynaklı haberine göre; 1988- 1996 yılları arasında ABD´de Ulusal Sağlık ve Beslenme Araştırması Anketi adıyla 6 bin 550 kişiyle bir araştırma yapıldı.

Ankette, katılımcıların yüzde 5.1´i hiç kahvaltı etmediğini, yüzde 59´u ise her gün kahvaltı ettiği yanıtını verdi. 31 Aralık 2011 tarihine gelindiğinde araştırmanın başındaki Doktor Wei Bao, katılımcılardan hayatını kaybedenlerin ölüm nedenlerini araştırdı. Doktor Bao, kahvaltı atlama ile ölümler arasında güçlü bir ilişki buldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Otobüs şoförüne darp
Otobüs şoförüne darp
Depremden geriye kalan acı hikaye
Depremden geriye kalan acı hikaye