Reklam
Reklam
KARŞIYAKA’DA MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ İPTAL EDİLDİ
Reklam

KARŞIYAKA’DA MUSTAFA KEMAL MAHALLESİ İPTAL EDİLDİ

CHP delege seçimleri sürüyor. En çok tartışmanın yaşandığı ve oldukça gergin bir seçim süreci geçiren Karşıyaka’da sular bir türlü durulmuyor. İlçe Yönetim Kurulu geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Mahallesi’nde 3 liste ile gerçekleşen seçimi iptal etme kararı aldı. 

18 Kasım 2019 - 23:38

GERÇEK HABERCİ-Mustafa Kemal Mahallesi’nde gerçekleşen seçimde 107 oyla kırmızı liste seçimi kazanmış, mavi liste 104 beyaz liste ise 40 oy almıştı. Ancak gelen itirazlar üzerine ilçe yönetimi seçimi iptal etme kararı aldı. Edinilen bilgilere göre 3 oy farkla kazanılan seçimde kullanılan oylar ile atılan imza sayısının bir birini tutmaması ve iptal edilen 7 oyun gerekçelerinin tutanağa geçirilmediği öğrenildi.
Öte yandan alınan kararı henüz il yönetimine bildirmediği için CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, açıklama yapmaktan kaçındı. İl yönetimine durumu bildirdikten sonra ayrıntılı bir açıklama yapacağını belirten Yıldırım, son kararın da İl Yönetiminde olduğunu belirtti. 
Mustafa Kemal Mahallesi’nde mavi, beyaz ve kırmızı listeler yarışmıştı. İlçe yönetiminin desteklediği beyaz listeye karşı muhalefet mavi ve kırmızı listeyle seçime girmişti. 12 delegenin seçildiği seçimi 107 oy alan mavi liste kazanmış, kırmızı liste 104 oyda kalırken, beyaz liste 40 oy almıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık Bakanı Koca,
Sağlık Bakanı Koca, "Çankırı'dan örnek geldi" notuyla...
İş yerinde çıkan yangını bahçe hortumu ile söndürmeye çalıştı
İş yerinde çıkan yangını bahçe hortumu ile söndürmeye...