Reklam
Reklam

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatından Erdoğan'a dava yanıtı: Ziyaaaaa

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelik "Açtığım her davayı kazanıyorum" söylemine Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt geldi: "Yalan desem alınacaklar! En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak!"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatından Erdoğan'a dava yanıtı: Ziyaaaaa
22 Şubat 2021 - 17:16

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Açtığım her davayı kazanıyorum" söylemine Kılıçdaroğlu'nun avukatından yanıt geldi. Av. Celal Çelik, "Yalan desem alınacaklar! En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak" dedi.

Erdoğan, bugün partisinin İzmir 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, CHP tarafından, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden ailesinin hedef alındığını söyledi.

"Berat Bey de hukuk çerçevesinde bugün itibarıyla tabii ki yargıda hakkını arayacaktır" diyen Erdoğan, "Aynı şekilde biliyorsunuz ben de birçok davalar açtım. Açtığım her davayı da kazanıyorum. Gideceğimiz tek yer var yargı. Senin paran bol zaten senden o parayı alıp garip fukaraya dağıtacağız. Yapacağımız iş bu" diye konuştu.

Erdoğan'a yanıt Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'ten açıklama geldi. Erdoğan'ın açtığı davalardan 21'inin nihai olarak sonuçlandığını belirten Çelik, "18 dava bizim lehimize sonuçlandı. Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü" dedi.

Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Açtığı her davayı kazanıyormuş! Yalan desem alınacaklar! En iyisi Ziyaaaaa diye anımsatmada bulunmak! Ha bir de fakir fukarayı düşünüyorlarsa kaynağı belirsiz servetlere yönelseler ya!.. Sıfırlanan paralar ne güne duruyor!.. Şahsımın itibarından birazcık ödün bile yeter!

2011 yılından bugüne kadar Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu aleyhine Erdoğan’ın açtığı toplam dava sayısı 40, nihai olarak sonuçlanan dava sayısı 21, 18 dava lehimize, sadece 3 dava Erdoğan lehine sonuçlandı! Erdoğan lehine sonuçlanan 3 davadan 2’si de AİHM’de lehe döndü!"
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum