Reklam
Reklam
KILIÇDAROĞLU’NUN İZMİR PROGRAMI BELLİ OLDU
Reklam

KILIÇDAROĞLU’NUN İZMİR PROGRAMI BELLİ OLDU

CHP, Temmuz ayında Afyon’da gerçekleştirdiği Belediye Başkanları Çalıştayı’nın ikincisini İzmir’de yapacak.

18 Kasım 2019 - 15:23

GERÇEK HABERCİ-21, 22 ve 23 Kasım tarihlerinde düzenlenecek çalıştayın ilk gününde, CHP’li belediyelerde etkinliği artırılmak istenen Sosyal Demokrat Belediyeler Sendikası’nın (SODEM) Genel Kurulu da gerçekleşecek.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde düzenlenecek çalıştayda ikinci gün Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un konuşması ile başlayacak. Daha sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması ile devam edecek çalıştayda CHP’nin Yerel Yönetimler Yasa Teklifi ele alınacak.
BAŞKANLAR BİLGİLENDİRİLECEK
Belediye başkanları teklife ilişkin önerilerini anlatacak. Anayasa Hukuku Profesörü CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu da teklif hazırlıkları ile ilgili başkanları bilgilendirecek. Belediye başkanları, çalıştayın ikinci gününde ayrıca kardeş belediyelerle dayanışma amaçlı bir araya gelecek.
KAPANIŞ KILIÇDAROĞLU'NDAN
Çalıştayın son gününde Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı uzmanları tarafından “Kaynaklara nasıl erişilir” isimli bir sunum gerçekleştirilecek. Ulaşım, istihdam, sosyal hizmetler ve çevre sunumlarının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının altı aylık çalışmalarına ilişkin bir değerlendirme konuşması yapacak. Çalıştay, Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından son bulacak.
KURDELE KESECEK
Kılıçdaroğlu’nun 21 Kasım Perşembe günü öğleden sonra İstanbul’dan İzmir’e geleceği, çalıştayın yapılacağı otele geçmeden önce Büyükşehir Belediyesi tarafından Harmandalı’da hayata geçirilen çöpten elektrik üretecek tesisin açılışını yapacağı öğrenildi. CHP Lideri'nin Karabağlar Belediyesi tarafından yapılan yurdun açılışını da yapabileceği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Partililerden esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırı
Ak Partililerden esnaf ziyareti yapan CHP'lilere saldırı
NBA'li oyuncu karantinaya alındı
NBA'li oyuncu karantinaya alındı