Reklam
Reklam
Reklam

Konak'ta katlı otopark bilmecesi: Başdaş, "CHP, Kemeraltı'nı bitirmek için harekete geçti!"

AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, yıllardır yıkımı tartışılan Mezarlıkbaşı Katlı Otoparkı ile ilgili, “CHP, Kemeraltı’nı bitirmek için harekete geçti” diyerek eleştirilerini dile getirdi.

Konak'ta katlı otopark bilmecesi: Başdaş, "CHP, Kemeraltı'nı bitirmek için harekete geçti!"
15 Ağustos 2022 - 13:04
Sıla ARABACIOĞLU-GERÇEK HABERCİ-Agora’nın arka tarafında yer alan, kamuoyunda Çankaya Otoparkı olarak bilinen Mezarlıkbaşı Katlı Otoparkı’nın yıkım belirsizliği devam ediyor. 4 bin 362 metrekare büyüklükteki bir alana oturmasına karşın sekiz katta bin 156 araçlık kapasitesi ile İZELMAN tarafından çalıştırılan iki büyük otoparkların biri olarak bilinirken yıkıldığında ise durumun ne olacağı belirsizliğini koruyor. AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, “CHP zihniyeti 15 yıldır fuarı bitirdi, elinde kalan tek yer Kemeraltı orasını bitirmek için harekete geçti” dedi.
“Önce alternatif proje üretin”
Kemeraltı sadece İzmir değil dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezi olduğunu belirten Başdaş, “CHP, 30 yıldır İzmir’e o kadar çok kötülük ediyor ki önce fuarı bitirdiler, şimdi de Kemeraltı’nı bitirmek için her şeyi yapıyorlar. O otopark oradan kalkarsa o bölgedeki esnaf, müşteri ve ziyaretçiler arabalarını nereye park edecekler? Zaten insanlar arabalarını park edemedikleri için gelmiyorlar bir de orası yıkıldığında ne yapılacak? Siz bir yer göstermeden bunu yapmanız esnafı belirsizliğe sürükler. Otopark sorununu çözmeden nasıl yıkmaya kalkarsınız? Önce alternatif bir proje üretin” ifadelerini kullandı.
“İzmirlileri AK parti belediyeciliği ile tanıştıracağız”
Başdaş, esnafın otoparkın yıkılmasına tepkili olduğuna dikkat çekerek, “Elimizde bir Kemeraltı kaldı. Fuar’ı öldürdünüz, bu olduğunda çevresindeki esnaf da bitti. Ama az kaldı, ilk olarak Cumhurbaşkanımızı yüksek oyla seçtireceğiz daha sonra da İzmirlileri bu zihniyette kurtaracağız. İzmirlileri AK Parti belediyeciliği ile tanıştıracağız. Ben buna inanıyorum. Bütün esnaflar isyan ediyor. Milletvekilimiz Necip Nasır ile o bölgeyi gezdik. Esnaf bu işe engel olun diyor” açıklamasını yaptı.
“Agora’nın önü sadece otoparkın yıkılması ile açılmaz”
Vatandaşın bu noktada görüşünün alınması gerektiğini ifade eden Başdaş, “Agora’nın önünü açacağız diyorlar, tamam açın. Ama sadece otoparkı yıkarak orasının önünü açamazsınız. İkiçeşmelik Caddesi var, arkadaki kötü görüntü var… Siz önce bir çevre düzenlemesini yapın sonra alternatif bir otopark yapın. Oradaki esnafı mağdur etmeyecek bir yer bulun sonra yıkın. Gidin bir esnafın bir vatandaşın görüşünü alın. Biz her zaman diyoruz vatandaş ne diyorsa onu yapacağız. CHP ne vatandaşı ne esnafı dinliyor” görüşünü aktardı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum