Reklam
Reklam

Koronavirüs tedbirlerinden muaf tek yer olan AK Parti kongreleri tam gaz devam: İzmir'de de aynı görüntüler…

Koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı AKP kongreleri devam ederken kalabalık manzaralar İzmir’de de yaşandı. Alınan kısıtlama kararları nedeniyle milyonlarca insan geçim savaşı verirken yasakların işlemediği kongrenin yapılacağı salonun dışında sosyal mesafe kurallarına uyulmadı. Yüzlerce kişi, kalabalık gruplar halinde turnikelerden geçti. Salonun içinde de sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

Koronavirüs tedbirlerinden muaf tek yer olan AK Parti kongreleri tam gaz devam: İzmir'de de aynı görüntüler…
22 Şubat 2021 - 15:51 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 15:53

Karadeniz’deki AK Parti kongrelerinde gündeme gelen kalabalık manzaraların bir benzeri İzmir’de yaşandı. Bazı yolların tek şeride düşürülmesi nedeniyle, sabah saatlerinden itibaren birçok noktada trafiğin kilitlendiği İzmir’de, AK Parti İzmir Olağan Kongresi’nin yapılacağı Halkapınar Spor Salonu’nda ise yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Erken saatlerden itibaren salonun önünde toplanan AK Parti’liler, 3 ayrı polis noktasının bulunduğu turnikelerden geçip içeri girdi. Salonun dışında ve içinde üst düzey güvenlik önlemleri alınırken, pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulmaması dikkati çekti. Binlerce yurttaşın, kalabalık gruplar halinde turnikelerden geçtiği görüldü. Salonun içinde de sosyal mesafeye uyulmadı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’nin tek aday olduğu AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salona gelmesiyle başladı.

Kongrede konuşan AK Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kalabalığa doğru seslenerek, “Maşallah bu ne güzellik! İzmir İnşallah bir diriliş muştusunu bize veriyor. 2021 ile ilgili bir başka müjdeyi bugün aldığımızı görüyorum” dedi.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum