Reklam
Reklam
Kulis: Erdoğan hangi bakanlardan memnun değil?
Reklam

Kulis: Erdoğan hangi bakanlardan memnun değil?

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmayları aracılığıyla bazı bakanlara performanslarından memnun olmadığını aktardığı iddia edildi. Kabinede yer alabilecek yeni isimler arasında ise, AK Parti milletvekillerinin de olduğu öne sürüldü.

09 Nisan 2020 - 16:05

Cumhurbaşkanlığı kabinesinde ilk değişiklik Cahit Turhan’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevinden alınmasıyla yaşanmasının ardından, gözler kabinede gerçekleşebilecek yeni revizyonlara çevrildi.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre;

Kabinedeki bazı bakanların performasından Erdoğan’ın memnun olmadığı ve önümüzdeki günlerde yeni görevden almaların yaşanabileceği öğrenildi. Turhan’ın görevden alınmasının söz konusu bakanlara Erdoğan’ın kurmayları tarafından bir gözdağı olarak yansıtıldığı belirtilirken, kabinede yer alması düşünülen yeni isimler arasında bazı AK Parti milletvekillerinin de değerlendirildiği kaydedildi. 

Yaşanan bu gelişmenin ardından bakanlık beklentisi olan partililerin ise Saray'da kulis yapmaya başladığı da, iddia edildiği arasında.

FAHRETTİN KOCA RAHATSIZLIĞI

Diğer yandan kabinede ise, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüsle mücadele sürecini başarılı yürüttüğüne dair kamuoyunda oluşan algının ardından Erdoğan’ın bazı bakanlara karşı memnuniyetsizliğini yansıttığı düşüncesinin hakim olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 ismin vekilliğinin düşmesine AK Parti’den ilk açıklama!
3 ismin vekilliğinin düşmesine AK Parti’den ilk açıklama!
Sahibi tarafından dövülen köpek kurtarıldı  
Sahibi tarafından dövülen köpek kurtarıldı