Reklam
Reklam
Reklam

Matbaa sektörü geleceğini arıyor 

Matbaa sektörü geleceğini arıyor 
22 Haziran 2022 - 19:54
‘Matbaa sektörü,  geleceğini arıyor’ adlı çalıştay İzmir Ticaret Odası’nda 25 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da yapılacak.

İzmir Matbaacılar Esnaf Odası ve Matbaacılar Federasyonu’nun İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın katkılarıyla  düzenlediği ‘Matbaa sektörü,  geleceğini arıyor’ adlı çalıştay 81 ilin katkılarıyla 25 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 10.00'da İzmir Ticaret Odası Meclis Salonunda yapılacak. İzmir Matbaacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı ve Matbaacılar Federasyonu Basın Sözcüsü Osman Koçanalı ile Basım Yayın Sanayicileri Sektör Başkanı Barış Erel konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Koçanlı, “Sektörün sorunlarını tartışacağız”

İzmir Matbaacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı ve Matbaacılar Federasyonu Basın Sözcüsü Osman Koçanlı, sektörün içinde bulunduğu sorunları ve ekonomik kriz koşullarını bir  sona erdirmek için çözüm yollarını tartışacakları çalıştay da sektörün hammadde, istihdam, artan enerji ve vergi yükü gibi yaşamsal konuları ele alacaklarını dile getirdi.

Erel, “Basım yayın sektörü arayış içinde”
Çalıştayın moderatörlüğünü üstlenen EBSO Meclis Üyesi ve Basım Yayın Sanayicileri Sektör Başkanı Barış Erel ise “Benzer bir çalışmayı daha önce de yapmış çok verimli geri dönüşler almıştık. Sektörün tüm bileşenlerini bir kez daha bir araya getirerek sorunları ve çözüm önerilerini konuşacağız. Basım ve yayın sektörü dünyada ve ülkemizde ağır geçirilen pandemi sürecinden sonra şimdide ekonomik koşullarla mücadele etmek için arayış içinde” dedi. 

Sektörün tüm bileşenlerini çalıştaya davet eden Erel, ”Sonuç bildirgesini ilgili bakanlıklarla, siyasi muhataplarla ve yerel yönetimlerle de paylaşıp sektörel iyileştirme ve destek talebinde bulunacağız” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum