Reklam
Reklam

Menderes'in köylerinden kurban görüntüleri!

İzmir'in Menderes ilçesinde bulunan köylerden gelen kurban görüntüleri şok etti.

Menderes'in köylerinden kurban görüntüleri!
20 Temmuz 2021 - 16:00

Kurban Bayramının ilk gününde İzmir'in Menderes ilçesinde bulunan köylerden gelen kurban kesimi sonrası oluşan görüntüler şok etti. Satışı gerçekleştirilen kurbanlıkların hiç bir hijyen ve temizlik önlemi alınmadan oldukları yerde kesilmesi halk sağlığını tehdit ediyor. Maddi durumu kötü olup kesim hanelere gidemeyen ailelerin kurbanın kestiği köyler hayvan derileri, hayvan kafaları, hayvan iç organları ve bağırsaklarla dolu.

Menderes Belediyesi'nin denetimsiz ve ilgisiz bıraktığı köylerde kurbanını kesen vatandaşların kurbanlık hayvandan arta kalan kullanılmayacak parçaları belediye ekipleri tarafından toplanmadı.
 

Kurban bayramı öncesi açıklamada bulunan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar çalışmaların bayram süresince devam edeceğini belirtmişti, fakat durum öyle olmadı.

2dee2fee-d5ff-4183-b763-aae22f43e466.jpg

Başkan Kayalar, “Menderes Belediyesi olarak ilçemiz genelinde kurulan tüm kurban satış ve kesim alanlarında denetimlerimizi ve bakım çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz denetimlerde gerekli şartların yerine getirilip getirilmediğine bakarken, temizlik işleri müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz de alanların temizlik ve bakım çalışmalarını yerine getiriyor. Vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirmesi için görevimizin başında olacak ve çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum