Reklam
Reklam

Menemen seçimleri için kim ne dedi?

Menemen seçimleri için kim ne dedi?
13 Ocak 2021 - 15:33

Menemen Belediye Başkanvekili’nin belirleneceği kura çekiminden AK Parti’nin adayı Aydın Pehlivan çıktı

HUKUKA UYGUN BULMUYORUZ

Meclis toplantısında konuşan CHP Meclis Üyesi Deniz Karakurt, “Mahkeme kararı beklenmeksizin Valilik talimatıyla çekiliş yapılmasını hukuka uygun bulmuyoruz. İtirazımızın kayıtlara geçmesini istiyoruz” diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekilli Mahir Polat, BirGün’e yaptığı açıklamada, “Adalet mekanizması yerle bir oldu. Mahkemenin kararını vermeden böyle bir süreç götürüldü. Hak gaspı vardır. Milli irade diyenler Menemen halkının iradesini yok saydılar. Mahkeme süreci devam ediyor. Biz sonuna kadar Menemen’in hakkını savunmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP İzmir Milletvekilli Tacettin Bayır ise, “Valilik, mahkeme sonuçlanmadan böyle bir karar vermesi hukuken doğru değil. Niye mahkeme sonucu beklenemedi… Valilik demek ki mahkemenin sonucunu önceden biliyor. Böyle bir şey olabilir mi? Mahkeme kuranın doğru yapıldığını ön görse seçilen kişi istifa edecek baştan yeni bir süreç yaşanacak. Yapılan yanlıştır. Ayrıca CHP Menemen’de yüzde 55 gibi bir oy ile seçildi. Halkın iradesini yok sayamazsınız. Tombaladan başkan olmaz” şeklinde konuştu.

'MAHKEME KARARINI BEKLEYECEKMİŞ'

Kuradan başkanvekili seçilen AKP’li Aydın Pehlivan, yasaların tarif ettiği şekliyle kura çekimi sonunda gerçekleştiğini iddia ederek, “Allah bizlere nasip etti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Ak belediyeciliği Menemen’le tanıştırmanın heyecanı içindeyiz. Ben Menemen’in evladıyım. Biz muhalefetik. Layıkıyla yerine getirmiştik. Şuanda da Rabbim bize Menemen Belediyesi’ni yönetmeyi nasip etti. İyi hizmetleri halkımızla buluşturacağız. Menemen için hayırlara vesile olsun. Biz kanuna hukuka saygılıyız. Şuanda mahkemenin verdiği karar icra edildi. Mahkemelerimizin vereceği karar başımızın üstündedir. Bekleyip göreceğiz. Yarından itibaren meclis üyelerimizle birlikte Menemen’e hizmet edeceğiz. İstişarelerle Menemen’i yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum