Reklam
Reklam
Mersin’de Arapça tabela denetimi
Reklam

Mersin'de Arapça tabela denetimi

Mersin'de, iş yerlerine asılan Arapça tabelaların, mevzuat doğrultusunda Türkçe tabela standartlarına uyumunun sağlanması ve değiştirilmesi için çalışma başlatıldı.

18 Temmuz 2019 - 17:00

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in talimatı üzerine, kentte Suriyelilerin açtığı iş yerlerine asılan Arapça tabelaların değiştirilmesi için çalışma yürütülüyor.

 

Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda, Arapça iş yeri tabelalarının mevzuat doğrultusunda Türkçe tabela standartlarına uyumunun sağlanması ve değiştirilmesi için esnafa ihtarda bulunuldu.

İhtar tutanağıyla tabelaların değiştirilmesi için iş yeri sahiplerine süre verilirken, buna uymayanlara ceza uygulanacağı bildirildi.

Kurulan 3 ayrı ekiple sürdürülen denetimlerde ilk olarak Akdeniz ve Mezitli ilçelerindeki 25 iş yerine ihtar tutanağı verildi.

Bu arada, denetimlerin devam ettiği belirtildi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Emir
    10 ay önce
    Aynı hassasiyeti yabancı dillerin hepsinde göstermelerini temenni ederim. Arapça bizim içimizde olan bir dil O'na öcü gibi tavır alıp diğer dilleri göklere çıkarmak olmaz. Hepsine aynı tavrı sergilemeliler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MS Erken teşhis ile kontrol altına alınabilir
MS Erken teşhis ile kontrol altına alınabilir
Burun ucu problemlerine dikkat
Burun ucu problemlerine dikkat